1. YAZARLAR

  2. Suat Zor

  3. Zarrab, Halk Bankası ve Katar Krizi
Suat Zor

Suat Zor

internetmedya.com
Yazarın Tüm Yazıları >

Zarrab, Halk Bankası ve Katar Krizi

A+A-

Türkiye zor bir süreçten geçiyor , büyük bir saldırı ile karşı karşıyayız. 

17/25 Aralık operasyonları arkasından , 15 temmuz darbe girişimi ve hemen arkasından ZARRAB ve Halk Bankası davası...

Rıza ZARRAB Turkiye ve Iran'in bilgisi dâhilinde kurmuş olduğu şirketler ile Hem Iran'in hem de Türkiye'nin maddi olarak rahatlamasini sağlıyordu. 

Ne varki hem İran'daki Ruhani oluşumu hem de Türkiye'deki FETÖ merkezli bürokrasi durumdan memnun değildi.

Yaklaşık 25 milyarlık. ihracatın ZARRAB ve bağlı şirketlerle gerçekleştirilmiş olması Türkiye'nin cari açığının % 15 kapanması anlamına geliyordu. 

Ancak bu sistem ABD tarafından sürekli incelenip dosyalar aleyhimize olacak sekilde toplaniyordu.

Iran'daki Yönetim değişimi ve Ruhani'nin ABD ile yakinlaşmasi ve ardından ZARRAB'in iranli ortağı olana Babek  Zencani'nin ölümle idam edilmesi Zarrab'in paniklemesine  neden oldu. 17/25 aralıktan sonra içeri alındığında , hemen çıkartın yoksa konuşurum diyerek aslında kişiliğini de ortaya koyuyordu.

Türkiye'nin sıcak para girdisi Zarrab üzerinden durdurulunca ikinci kaynak olarak görülen Arap sermayesi de masaya yatırıldı.  Önce Katar operasyonu yapıldı.  Bu tutmayinca Suudi Arabistan üzerinden Türkiye'ye ilgisi ve alakası olan herkes tutuklandı. 

Bunların başında Velid bin Tallal adli prens gelmekte idi.

Bu prens yaklaşık 20 milyar dolara hukmediyordu.

Bütün amaç Türkiye'yi sıcak para girdisinden yoksun birakmakti. Bu yüzden Suudi Arabistan ılımlı Müslümanlık ile karşımıza çıkartıldı. 

ABD , Türkiye'ye uluslararası Hukuk kurallarını kullanarak büyük cezalar vermenin peşinde.  Milyarlarca dolar şeklinde bir cezayı Türkiye'ye verebilmenin yollarını arayacaklardir.

ABD , Türkiye'yi Halk Bankası müdür yardımcısı üzerinden , uluslararası Hukuku ciğnemiş gostererek cezalandırmayi  düşünmektedir.

Burada sorulması gereken soru şudur:

Niçin Zarrab yakalanacağını bile bile ABD'ye gitmistir.

O'nun ABD'ye gitmesinde acaba ,  hangi bürokratlar etkili oldu?

Eger bu nokta açığa çıkarsa durum daha çok netleşecek. 

Bütün bunlar olurken Türk istihbaratı da ABD Konsolosluğunda çalışan ve CIA gibi örgütlerle bağlantısı olan Metin Topuz'u tutukladi. Ve bu adamın telefonu deşifre edildiğinde bütün ABD bağlantıları açığa çıkmış oldu.

ABD , Türk devletinden , Metin Topuz'u değilde onun kullandığı telefonu istemektedir. Bu da ABD'nin olayların ne kadar içinde olduğunu gösteriyor.

Aynı zamanda Turkiye'nin elinde çok önemli bir papaz bulunmaktadır. Papaz Branson. 

ABD , başkanlık seviyesinde bu papazi sürekli istemektedirler. Ancak Türkiye bu iki şahsı, karşı bir kart olarak masada tutmaktadır.
       
TÜRKİYE NE YAPMALIDIR?

1- ABD ile ülkemiz arasında hukuksal bir savaş yaşanıyor.  O halde Türkiye'nin  hiç kimsenin seslendiremediği bir gerçeği dünya kamuoyuna sunmalıdır. 

Bu ABD'nin savaş suçu işlediği ve kendi görevlendirdiği profosör Doug Rocke tarafından resmi bir raporla ortaya konulmuştur. 

El Cezireye konuşan uranyum uzmanı Dr. Rocke, resmen de doğrulandığı üzere, seyreltilmiş uranyum nedeniyle, Mayıs 2002ye dek Irakta görev alan en az 250 bin ABD askerinin sakatlandığı, 10 bininin öldüğü ayda 140 kişinin ölmesinin beklendiğini söylüyor.

Aynı zamanda bölgede yaşayan yaklaşık 20 milyon insanın olaydan etkilendiğini ifade etmiştir.  Bunun bir savaş suçu olduğunu belirtmiştir. 

Böylece ABD zor durumda tutulabilir.  Ve bölge insanları maddî ve manevi tazminatlar ABD aleyhine açabilirler. 

2- ABD'nin içersinde bulunan mozaik yapinin parçalanması için,  Zenciler,  Kızıldereliler ve hispanikler ile ilgili bağlantılar kurulmalıdır. 
3- ABD usleri mutlaka kapatilmalidir. 

Cenab-ı Hak Devlet ve milletimizi korusun. 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.