Adliyede ilginç Milli Piyango davası
Yaşam

Adliyede ilginç Milli Piyango davası

İnternet Medya -
Yılbaşında Milli Piyango biletleri satın alan iki kişiden birine ikramiye çıkınca, tek başına tahsil etti. Bilette imzası bulunan diğer ortak dava açtı ve ikramiyenin yarısını almaya hak kazandı.

Milliyet gazetesi yazarı Erol Ulusoy, bugünkü yazısında asliye hukuk mahkemesine konu olan ilginç bir davayı kaleme aldı. Erol Ulusoy, yılbaşı biletini konu alan davayı şöyle anlattı:

KARAR: İMZA, ADİ ORTAKLIĞA DELALET EDER

'İki kişi kazanma şanlarını yükseltmek için yılbaşında birlikte seri Milli Piyango biletleri satın alırlar. Biletleri paylaşıp arkasını imzalarlar, herkes imzaladığı bileti diğerine teslim eder. Biletlerden birisine iyi rakamda bir ikramiye çıkar. İkramiye çıkan bilet elinde olan kişi, ihtirasına yenik düşer, ikramiyeyi tek başına tahsil eder ve ortağı ile paylaşmaz. Mağdur olan, ikramiyeyi tahsil edene karşı dava açar.

Karar: Milli Piyango biletinin arkasına atılan imza, adi ortaklığa delalet eder. İkramiyeyi tek başına tahsil eden, bilette imzası bulunanla paylaşmak zorundadır. Aynı husus, sayısal loto, şans topu, altılı ganyan gibi şansa bağlı ikramiye kazandıran kupon ve biletler için de geçerlidir.

Siz siz olun, ortak oynadığınız kuponun, satın aldığınız biletin arkasını imzalamadan ortağınıza teslim etmeyin.'

Bu içeriğe yorum yazabilirsiniz

Henüz hiç kimse yorum yazmadı.