Ahmet Kural kimdir?
Kim kimdir?

Ahmet Kural kimdir?

İnternet Medya -
1982 Kütahya doğumlu olan Ahmet Kural oyuncudur. 1.73 boyundadır. Murat Cemcir ile adeta ikili olmuştur.

10 Kasım 1982 tarihinde Kütahya'da dünyaya geldi. Babası emniyet müdürüdür. Konservatuvarda okuyan ablasının etkisiyle oyuncu olmaya karar veren Kural, lise yıllarında tiyatro çalışmalarına katıldı, Selçuk Üniversitesi Radyo Televizyon Sinema bölümünü bitirdi. Kural, üniversite döneminde de onlarca kısa filmde oynadı. Ödüller kazandı. O yıllarda ismini duyurdu.

2010 yılında Selçuk Aydemir'in yönettiği Çalgı Çengi adlı sinema filminde Murat Cemcir ile başrolde oynadı. 28 Haziran 2012 tarihinde Star TV'de yayınlanmaya başlayan İşler Güçler adlı dizinin başrollerini Murat Cemcir ve Sadi Celil Cengiz ile paylaşmıştır.[1][2] Daha sonra Düğün Dernek adlı sinema filminde de Murat Cemcir'le başrolleri paylaştı. 2014 yılının Ekim ve Kasım aylarında vizyona giren Oflu Hoca'nın Şifresi isimli filmde bir Bakanı canlandırmış, Evliya Çelebi ve Ölümsüzlük Suyu adlı filmde de karga karakterinin seslendirmesini yapmıştır.

İlk bölümü 13 Şubat 2014 tarihinde yayınlanan Kardeş Payı dizisinin başrolünü Murat Cemcir ve Seda Bakan ile paylaştı.

4 Aralık 2015 tarihinde vizyona giren Düğün Dernek 2: Sünnet filminde başrollerin birinde yer almaktadır.

OYNADIĞI DİZİ VE FİLMLER

Fikrimin İnce Gülü, Evimin Erkeği, Gazi, Kahramanlar, Bir Bulut Olsam, Ramazan Güzeldir, Çalgı Çengi, Memleket Meselesi, Elde Var Hayat, Üsküdar'a Giderken, Behzat Ç., İşler Güçler, Düğün Dernek, Kardeş Payı, Oflu Hoca'nın Şifreleri, Düğün Dernek 2: Sünnet (Not: 2007-2015 yılları arasında çekilen bu filmler dünden bugüne yazılmıştır)

Bilinen ve ödül alan 5 kısa filmi şöyledir; Sitem, Fenamen, Baba Adam, Yekpare, Ah şu kzlar 3, Çaput

Bu içeriğe yorum yazabilirsiniz

Henüz hiç kimse yorum yazmadı.