Eğitim
3 Aralık 2019 Salı

Auzef Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? Auzef Sınav Sonuçları İçin Tarih Verildi!

Haberin detayları için tıklayınız
Auzef Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? Auzef Sınav Sonuçları İçin Tarih Verildi!
AUZEF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? sorusunun yanıtı tüm AUZEF öğrencileri tarafından yoğun bir şekilde araştırılıyordu. AUZEF sınav sonuçları için tarih verildi. 'nin açık ve uzaktan eğitim fakültesi olan AUZEF ilk vize sınavları 23 Kasım ve 24 Kasım tarihlerinde gerçekleştirildi. Vize sınavlarının tamamlanmasının ardından gözler sonuçların açıklanacağı tarihe çevrildi. AUZEF sınav sonuçları hakkında açıklama geldi. 2019-2020 AUZEF sınav takvimine göre ara sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı belli oldu.

AUZEF SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

2019-2020 AUZEF sınav takvimine göre ara sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı belli oldu. tarafından yapılan açıklamaya göre 'Sınav sonuçlarının ilanı için Ölçme Değerlendirme Birimimiz aralıksız mesai yapmaktadır. Bir aksilik çıkmazsa yarın (04 Aralık çarşamba günü) sonuçlarınız ilan edilecektir.' dedi.

AUZEF SINAV SONUÇLARI SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

AUZEF SINAV SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

AUZEF sonuçları, öğrenme yönetim sistemi (açıköğretim öğrencileri için https://acikogretim.istanbul.edu.tr , uzaktan öğretim öğrencileri için http://ue.istanbul.edu.tr ) üzerinden açıklanıyor. Öğrenciler, Öğrenci Otomasyon Sistemi'ne (AKSİS) giriş yaparak sol sütundaki 'SINAVLARIM' sekmesini takip ederek notlarına ulaşabilecek.

ARA SINAV SORULARINA İTİRAZ EDİLEBİLİR Mİ?

İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi Eğitim Öğretim ve Sınav Yönetmeliği 21. Maddesine Göre;

'Sınavlara ve sonuçlara itiraz MADDE 21 –

Sınav sorularına itiraz, sınavların bitiminden itibaren; sınav sonuçlarına itiraz ise sonuçların ilanından itibaren 2 (iki) iş günü içinde Dekanlığa yazılı veya elektronik ortamda yapılır.

Belirlenen süreler dışında ve başka mercilere yapılan itirazlar dikkate alınmaz.

İtirazlar, Dekanlıkça incelenip sonuçlandırılır.

Sınav sonuçlarına itiraz maddî hata yönünden incelenir. Cevap kâğıdı öğrenciye verilmez.'

İlgili yönetmeliğe buradan ulaşabilirsiniz.

Sınav süresi içerisinde sınavın gerçekleştirildiği salonda, salon görevlisine bildirilen soru itirazının tutanağa işlenmesi sırasında soru numarası/kitapçık türü/kitapçık kodu/sorun türü bilgileri belirtilmezse ilgili itiraz kabul edilmez.
Eğitim

MEB'den aşı açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Selçuk: "(Öğretmenlerin aşılanması hakkında) Şu ana kadar 425 bin 430 çalışma arkadaşımız aşı randevusuna dahil edilmiştir."

Eğitim

Bakan Ziya Selçuk'tan okullarla ilgili açıklama

Risk haritasında kırmızı renkle değerlendirilen çok yüksek riskli illerde ortaokul ve liselerde yüz yüze eğitim yapılamıyor. Bu kapsamda merak edilen 'İlin rengi kırmızıya dönerse okullar kapanır mı?' sorusuna Milli Eğitim Bakanı Selçuk yanıt verdi.

Eğitim

YDS başvuruları başladı

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (2021-YDS/1) için başvurular başladı. Başvurular, 8 Mart'a kadar ÖSYM'nin internet sitesi veya Aday İşlemleri Sistemi mobil uygulaması üzerinden yapılabilecek.