Teknoloji
30 Aralık 2019 Pazartesi

Baidu, Google'ı Yendi

Haberin detayları için tıklayınız
Baidu, Google'ı Yendi
Çin'in Google'ı diye nitelenen Baidu, genellikle yapay zekanın dil anlayışının ölçütü olarak kabul edilen Genel Dil Anlayışı Değerlendirmesi'nde şimdiye kadarki en yüksek puanı aldı. Firmanın Ernie (kNowledge IntEgration aracılığıyla Geliştirilmiş Temsil) modeli, testte 90'ın üzerinde puan alan ilk model oldu.Bu başarı ayrıca, Glue değerlendirmesindeki ortalama insan skoru olan 87,1'i aşabilen 10 yapay zeka sisteminden biri unvanını da getirdi. Ernie geçen yıl, Google'ın Bert (Transformatörlerden Çift Yönlü Kodlayıcı Temsilleri) modeline benzeyen ve doğal dili anlama sürecini yapay zeka için dönüştüren bir yöntemle geliştirilmişti.
Teknoloji

iPhone 12'lerin Türkiye satış fiyatları ne olacak?

Apple merakla beklenen iPhone 12'lerin tanıtımını yaptı. Teknoloji devinin cihazların yurt dışı satış fiyatlarını açıklamasının ardından iPhone hayranları Türkiye fiyatlarını merak eder oldu. İşte iPhone 12'lerin Türkiye satış fiyatları.

Teknoloji

PUBG MOBILE 2. YIL DÖNÜMÜNÜ KUTLUYOR!

OYUN İÇİ LUNAPARK ETKİNLİĞİ VE ROYALE PASS 12. SEZONU '2GETHER WE PLAY' OYUN SEVERLERİ BEKLİYOR PUBG MOBILE, 2. yıl dönümü kutlamaları kapsamında oyun severleri interaktif mini oyunlar, etkinlikler ve tamamen yenilenen Royale Pass sezonu ile karşılıyor