Güncel
12 Temmuz 2020 Pazar

Bakan Albayrak'tan 1 milyon yazılımcı projesiyle ilgili açıklama...

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, sosyal medya hesabından "1 Milyon Yazılımcı" projesine ilişkin açıklamalarda bulundu. "Gençlerimizin gösterdiği ilgi muazzam' diyen Bakan Albayrak, "17 Temmuz'daki sürprizlerimiz için takipte kalın" notunu düştü.
Bakan Albayrak'tan 1 milyon yazılımcı projesiyle ilgili açıklama...
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, 1 milyon yazılımcı projesine gençlerin gösterdiği ilgiyi 'muazzam' olarak nitelendirerek bunun için yapılan başvuru sayısının 630 bin 97'ye ulaştığını duyurdu.Albayrak, Twitter hesabından 1 milyon yazılımcı projesinin son rakamlarına ilişkin paylaşımda bulundu. Bakan Albayrak'ın paylaşımında yer alan tabloda, projeye gelen başvuru sayısı ve verilen eğitim süresi bilgileri de yer aldı. Buna göre projeye başvuran kişi sayısı 630 bin 97, toplam verilen eğitim süresi 936 bin 295,66 saat olurken, toplam CV sayısı 272 bin 180 oldu.

GÖSTERİLEN İLGİ MUAZZAM
Gençlerin, projeye gösterdiği ilgiye dikkati çeken Albayrak, '1 milyon yazılımcı projemize gençlerimizin gösterdiği ilgi muazzam. Biz de siz gençler için hiç durmadan çalışıyoruz.' değerlendirmesinde bulundu.

'SÜRPRİZLER İÇİN TAKİPTE KALIN'
Albayrak, kariyer rehberi, gönüllü eğitmenlik ve proje destek formu gibi bilgilere 'http://1milyonistihdam.hmb.gov.tr' internet sitesinden ulaşılabileceğini belirterek, '17 Temmuz'daki sürprizlerimiz için takipte kalın.' ifadesini kullandı.
Güncel

Roma satıldı...

İtalya Serie A ekiplerinden Roma, ABD'li milyarder Dan Friedkin'e satıldı. Friedkin, kulüp için 591 milyon euro ödedi

Güncel

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hiroşima mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İkinci Dünya Savaşı'nda atom bombası atılan Hiroşima'nın 75. anma yıl dönümünde gönderdiği mesajda ¨Hiroşima, 'yanlışı tekrar etmeme' kararlılığımızın nişanesi olmalı.¨ ifadelerini kullandı

Güncel

Beyrut'taki patlama nasıl gerçekleşti?

Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta meydana gelen patlamada 135 kişi hayatını kaybederken, 5 bin kişi de yaralanmıştı. Beyrut Limanı'nda depolanan 2 bin 700 ton amonyum nitratın neden olduğu iddia edilen patlamaya ilişkin çok sayıda komplo teorisi ileri sürülüyo

Güncel

Evlilik vaadiyle 12 bin TL dolandırıldı

Diyarbakır'da önce 46 yıllık eşini, ardından 2011'de evlendiği ikinci eşini de geçen yıl kaybeden 92 yaşındaki Şemsettin Çetinkaya, üçüncü evliliğini yapmak için görüştüğü kimliği belirsiz kişilerce 'başlık parası' diye 12 bin lira dolandırıldı.