Başkan Erdoğan, 'Trump ile Görüştüm' Deyip Kritik Teklifi Duyurdu!
Güncel

Başkan Erdoğan, 'Trump ile Görüştüm' Deyip Kritik Teklifi Duyurdu!

İnternet Medya -
Başkan Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde ABD Başkanı Donald Trump ile yaptığı görüşmeye ilişkin açıklama yaptı. Başkan Erdoğan görüşmeyle ilgili 'Sayın Trump'a dedim. Sen de bize Patriot ver dedim. 'Doğru mu söylüyorsun' dedi. 'Ama Rusya ile şartl

Başkan Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şu şekilde;

Bize de ne diyorlar 'sakın ha! sen yapma'. Yanıbaşımızda İsrail, var mı? Var. Her şeyiyle, onunla korkutuyor. Biz şu anda çalışmamızı yürütüyoruz. Bir S-400 olayı oldu, kıyameti kopardılar! Niye almayacağız, adı üzerinde savunma sistemi, taarruz değil. Bize savunma sistemini bile almayı engelliyorlar. Aldık ve inşallah Nisan'da tamamen bitiyor.

'TRUMP'A SÖYLEDİM...'

Ben sayın Trump'a şunu da söyledim, Sen de bize Patriot ver dedim. 'Doğru mu söylüyorsun' dedi. 'Ama Rusya ile şartlar aynı olacak' dedim. Rusya'dan hangi şartlarla aldıysak senden de alırız. Şimdi 5 gün önceydi telefon görüşmemiz. BM'de tekrar bir araya gelip bu konuları tekrar görüşeceğiz.

Alternatifiniz olmadığınız zaman belinizi kırarlar, bu işin lamı cimi yok. Hem mali noktada güçlü olacağız hem de bütün bu altyapıları oluşturacağız.

'ŞU ANDA AKILLI BOMBALARIMIZI BİZ ÜRETİYORUZ'

Bush'la konuştum. 'Bize İHA'ları vermiyorsunuz' dedim. Çağırdığı kişiye '48 saat havada kalan araçları vereceksiniz' dedi. Şimdi biz bunları üretiyor muyuz, üretiyoruz. Bize 48 saatliğine falan değil en az 27-28 saat havada kalabileni ürettik. Üremekle kalmadılar ihracata da başladılar. Akıllı bomba. Sayın Obama'dan istiyoruz, terörle mücadele ediyoruz ya. Tendürek, Gabar, Cudi'de bu mücadeleyi verirken ihtiyaç var. F-16'lar bunları kullanacak. Vermediler. 'Kongreye soralım' dedi. Obama'nın ömrü yetmedi. Sayın Trump'a söyledim ondan da bir şey çıkmadı. Bu arada akıllı bombayı biz yaptık. Kendimiz üretiyoruz.

Bu içeriğe yorum yazabilirsiniz

Henüz hiç kimse yorum yazmadı.