Siyaset
19 Mayıs 2018 Cumartesi

Bozdağ'dan İnce'ye Yanıt

Başbakan Yardımcısı Bozdağ, Muharrem İnce'nin FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in iadesine yönelik iddialarına ilişkin, 'Sayın İnce, sizi Adalet Bakanlığına bizzat belgeleri görmeye ve incelemeye davet ediyorum.' dedi.
Bozdağ'dan İnce'ye Yanıt
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü , Twitter hesabından yaptığı açıklamada, 'nin cumhurbaşkanı adayı 'nin elebaşı Fetullah Gülen'in iadesine yönelik iddialarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

'Yalancılığı deşifre edilince Sayın İnce, susar ve 'Yanlış yaptım.', der zannettim.' ifadesine yer veren Bozdağ, ancak İnce'nin, daha ileri giderek, 'doğru söylediğini, evrakın tercümesinin yapılmadığını ve belge görmek istediğini' söylediğini aktardı.

Devletler arası adli yardım talebinin, ülkeler arasındaki anlaşmanın öngördüğü usule göre yapıldığına dikkati çeken Bozdağ, şunları kaydetti:

'Adli yardım isteyen ülke, anlaşmadaki usule uygun iade evrakını hazırlar, adli yardım istenen ülkenin diline çevirir ve gönderir. Bu evrakın bir sureti de dosyasına konur. İade talebi ve ekleri ile tüm evrakın tercümesi, Adalet Bakanlığındadır. Sayın İnce, devlet yalan söylemez. Devlette her şeyin kaydı, belgesi ve arşivi vardır. Sayın İnce, Adalet Bakanlığına gidip bizzat bu belgeleri inceleyebilirsiniz veya vekillerinize incelettirebilirsiniz. Sayın İnce, sizi hukukçu vekilleriniz ve güvendiğiniz hukukçularla Adalet Bakanlığına bizzat belgeleri görmeye ve incelemeye davet ediyorum. Umarım, evrakı görüp inceledikten sonra özür dileme erdemini gösterirsiniz.

Sayın İnce, yalanla ve iftirayla siyasi başarı olmaz. Bu gerçeğe rağmen Sayın İnce, siz, devletin verdiği bilgiye itibar etmediniz, belgesini istediniz. Peki Sayın İnce, siz, ABD'den arayandan belge istediniz mi? Belge verdiyse neden açıklamıyorsunuz? Belge görmeden Türkiye'ye inanmıyorsunuz da ABD'den arayana neden inanıyorsunuz?' - Barış Gündoğan(AA)
Siyaset

Bu kez aday mısınız? sorusuna yanıt verdi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Cumhurbaşkanlığı seçiminde bu kez aday mısınız?" sorusuna "Cumhurbaşkanı olacak kişinin aynı zamanda bir partinin genel başkanı olmaması lazım" diye cevap verdi.

Siyaset

MHP'den Türkeş'e sert yanıt

MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin basın danışmanı Yıldıray Çiçek, Alparslan Türkeş'in oğlu Kutalmış Türkeş'in paylaşımına cevaben yaptığı açıklamada "Hem vefasızlık yapıyor, hem terbiyesizlik yapıyor" ifadelerini kullandı.

Siyaset

Kulislerden şok iddia!

CHP'li Enis Berberoğlu ile HDP'li Leyla Güven ve Musa Farisoğulları hakkında kesinleşmiş yargı kararlarının neden 2 yıl bekledikten sonra şimdi Meclis'te okunmasıyla ilgili kulislerde konuşulan iddia...