Bülent Turan'dan Almanya ve CHP'ye sert tepki!
Siyaset

Bülent Turan'dan Almanya ve CHP'ye sert tepki!

İnternet Medya -
AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan'dan, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi'nin referandum etkinliklerine izin vermeyen Almanya'ya sert tepki gösterdi.

A Haber'e konuşan Bülent Turan "Almanya'daki Türk vatandaşlarla irtibat kurmak için Almanya'nın iznine ihtiyacımız yok" vurgusu yaparken, 15 Temmuz sonrası FETÖ'cüleri iade etmeyen Yunanistan ve Türkiye'deki mahkeme kararına rağmen teröristleri iade etmeyen Almanya örneklerini hatırlattı. Turan, "son olarak iki bakanımızın konuşturulmaması bir yüz karası olarak not edildi. Türkiye'ye düşen tavrı başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere hükümetimiz, devletimiz göstermiş oldu" dedi. 

AVRUPA'NIN YÜZ KARASI OLARAK NOT EDİLDİ

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan'ın açıklamaları şöyle:

Bizim ordaki vatandaşlarımızla irtibatımız için Almanya'nın iznine ihtiyacımız yok. Bizim bir ruh beraberliğimiz, gönül beraberliğimiz var. Zaten biz oradaki vatandaşlarımızla çok sık değişik toplantılarda bir araya geliyoruz. İletişimimiz çok hat safhada. Dolayısıyla bu konuda Almanya'nın icazetine gerek yok. İkincisi biz Almanya'yı Avrupa medeniyetinin önemli bir ülkesi olarak görüyoruz. Ancak şimdiye kadar ki tabloda  Almanya'nın tüm değerleri, insan hakları olsun, özgürlükler olsun, demokrasi olsun, kendisiyle uyumu olduğu zaman kıymetli, kendisinin istemediği bir şey olduğu zaman kıymetli olmadığını görmüş olduk. Terörse mesele; terörü kendi açısından değerlendirip iyi terörist, kötü terörist diye baktılar. DAEŞ olduğu zaman Avrupa'da terör eylemi yapan kötü terörist oldu, PKK Türkiye'de eylem yaptığı zaman iyi terörist oldu. O yüzden Avrupa'nın bu çifte standartı ilk değil muhtemelen son da olmayacak.Almanya'da birçok teröristin Türkiye'deki mahkeme kararına rağmen, kırmızı bültene rağmen iade edilmediğini biliyoruz.Son iki bakanımızın konuşturulmaması bir yüz karası olarak not edildi. 

CHP AVRUPA'YA TAVIR ALIYORMUŞ GİBİ YAPIYOR

Avrupa'daki ya da diğer krizlerdeki tüm meselelerde daha sorumlu davranan, Türkiye'nin yanında yer alan tüm siyasetçilerin tavrı takdire şayandır. Hangi partiden olursa olsun. Türkiye'nin başı sıkıntıya girdiği zaman, iç kavgalarımızı bir kenara bırakıp dışarıya karşı yek vücut olmak kıymetli diye düşünüyorum. Bakmayın CHP'nin son dönemde Avrupa'ya tavır alıyormuş gibi yapmasına, açıklamalar yapmasına. Daha düne kadar, özellikle Gezi zamanında Avrupa'ya mektuplar yazıp şikayet ettiklerini, Türkiye'nin lehine olan oylamalara katılmadıklarını çok yaşadık. Evet'in ihtimali bile onları daha milli yapmaya yetti. İsteriz ki Sayın Bahçeli'nin, Sayın Başbakan'ın bu tavrı tüm partiler tarafından kuşatılsın ve dışarıya karşı yek vücut olunsun. İçeride kavga ederiz, meselelere farklı yaklaşırız ama dışarıya karşı ülkemizin birliği için daha net tavır alıcı olmalıyız. Devlet Bahçeli bunu yapmıştır diye düşünüyorum. 

Bu içeriğe yorum yazabilirsiniz

Henüz hiç kimse yorum yazmadı.