Büyük Skandal Ortaya Çıktı! Bakın O Araçlar Nerede Götürüldü..
Güncel

Büyük Skandal Ortaya Çıktı! Bakın O Araçlar Nerede Götürüldü..

İnternet Medya -
Büyük skandal ortaya çıktı! Bakın o araçlar nerede götürüldü

Haber ÖzelEkrem İmamoğlu, makam aracı diye hizmet araçlarını Yenikapı'ya dizdi. 730 aracın ihtiyaç fazlası olduğunu söyledi. Haber7, 'ihtiyaç fazlası' denilen arabaları hizmet binasında görüntüledi.

'FİRMALARA GERİ VERİLECEK' DENMİŞTİ

İBB Başkanı tarafından 'israf' gerekçesiyle Yenikapı'ya park edilen hizmet araçları, Pazar günü alandan çıkarıldı. 730 aracın Yenikapı miting alanı yanındaki İspark otoparkına ve Esenler Tekstilkent'te bulunan İston A.Ş'nin otoparkına çekildiği belirtildi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve İBB Genel Sekreteri Yavuz Erkut hizmet fazlası olduğunu belirttikleri araçların kiralandıkları firmalara verileceğini söyledi.

Ancak ilk günden beri makam aracı olarak lanse edilen arabaların hizmet aracı çıkması da kafalarda soru işaretlerine neden oldu. Özellikle evde sağlık hizmet araçlarının Yenikapı'ya çekilmesiyle İstanbul'da bu hizmette faydalanan birçok vatandaş mağdur oldu. Bu araçların ihtiyaç fazlası olduğu söylenmesine rağmen otomobillerin bir kısmının aksayan hizmetler nedeniyle göreve çıktığı iddia edildi.

'İHTİYAÇ FAZLASI' DİYE GÖSTERİLEN ARAÇLAR GÖREVDE

Bu iddia üzerine Haber7, Edirnekapı'da bulunan İBB Evde Sağlık Hizmetleri Müdürlüğü'ne giderek söz konusu araçları kontrol etti. Edirnekapı'daki birimin otoparkında çok sayıda araç bulunurken bunlardan bazılarının ihtiyaç fazlası olarak Yenikapı'da sergilenen arabalar olduğu görüldü.

'PLAKA' ELE VERDİ

Yenikapı'da sergilenen 34 YL 7928 ve 34 YL 3991 plaka araçların ihtiyaç fazlası olmadığı ve görevde olduğu anlaşıldı.

KAYNAK: HABER7

Bu içeriğe yorum yazabilirsiniz

Henüz hiç kimse yorum yazmadı.