Can Bonomo kimdir?
Kim kimdir?

Can Bonomo kimdir?

İnternet Medya -
1987 İzmir doğumlu olan Can Bonomo, Sefarad Yahudi kökenli Türk şarkıcı, şair ve oyuncudur.

16 Mayıs 1987'de İzmir'de doğan Can Bonomo, şarkıcı, şarkı yazarı, oyuncu, şair olarak Türk sanat tarihinde yerini almıştır. 27 Şubat 2016'da bir gazeteye verdiği röportajda şair olarak anılmak istediğini hatta öldükten sonra da kendisinin şair olarak hatırlanılmasını istemiştir.

Sefarad Yahudisi bir ailenin çocuğu olan Bonomo, müziğe sekiz yaşında gitar çalarak başladı. Ortaokul ve lise boyunca sürdürdüğü müzik çalışmalarına İstanbul'da devam etti. İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde Sinema ve Televizyon bölümünde okudu.

Ses prodüksiyonu stajı için gittiği Radyo Klas ve Number 1 FM'e daha sonra radyoculuk için başvurarak kabul edildi ve Can Bonomo Show adlı programına başladı. Bir süre sonra Radio N101'e geçerek programına burada devam etti.

EUROVİSİON GÜNLERİ...

22, 24 ve 26 Mayıs 2012 tarihlerinde Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de gerçekleştirilmiş 2012 Eurovision Şarkı Yarışması'nda Türkiye'yi temsil edeceği 9 Ocak 2012 tarihinde duyuruldu. 22 Şubat 2012 tarihinde, Türkiye'nin Şarkısı adlı programda söz ve müziğini kendi yazdığı "Love Me Back" adlı şarkıyı tanıttı. 24 Mayıs 2012 tarihinde yapılan ikinci yarı finalde ilk on arasına girerek 26 Mayıs'ta gerçekleştirilen finalde yarışmaya hak kazandı ve final gecesi 112 puan alarak yarışmayı yedinci sırada tamamladı.

ŞARKILARI

Can Bonomo'nun 3 albümü (Meczup, Aşktan ve Gariplikten, Bulunmam Gerek) vardır. 3 tane de tekli (Love Me Back, Ali Baba, Kara) singlesi vardır. Bir çok dizide ve oyunda rol almıştır.

Bu içeriğe yorum yazabilirsiniz

Henüz hiç kimse yorum yazmadı.