Chp'den Şimdi de Cezaevi Ziyareti!
Siyaset

Chp'den Şimdi de Cezaevi Ziyareti!

İnternet Medya -
31 Mart seçimlerinde iş birliği ortağı HDP'ye desteğini açık açık ortaya koyan CHP, görevden alınan belediye başkanlarına destek ziyaretlerinin ardından bu kez de cezaevlerindeki HDP'lileri ziyaret etti.

örevden alınan başkanlara destekle yetinmeyen CHP, cezaevlerinin yolunu tuttu. CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, Kandıra Cezaevi'nde yatan HDP'li Sebahat Tuncel, Figen Yüksekdağ, , ve ile görüştü.

TERÖR SUÇUNDAN YATANLARI AKLAMAK İSTİYORLAR

Cezaevi ziyareti öncesinde sosyal medyadan paylaşım yapan Kaya, 'Seçilmişlerin, halkın iradesinin yok sayıldığı demokrasinin katledildiği günlere inat biz cumhuriyeti de demokrasiyi de yaşatacağız. Bu cezaevinde yatanlar bir gün mutlaka bizimle özgür günlerde birlikte olacaklar' dedi.

BİR TEPKİ DE DESTİCİ'DEN

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, CHP'lilerin terör bağlantıları nedeniyle görevden alınan HDP'li belediye başkanlarını ziyaret etmesine tepki gösterdi. Destici, aralarında 'nin de bulunduğu CHP heyetinin, HDP'li 'ü ziyaretine ilişkin 'Muharrem İnce'den diğer CHP yöneticilerine kadar pek çoğunun, bizzat Mardin'e giderek görevden alınan belediye başkanını ziyaret etmesi adeta CHP içindeki HDP seviciliği yarışının bir sonucudur. Üstelik ulusalcı, milliyetçi diye bildiğimiz CHP içinde bir şahsiyet bile bunu yapacak seviyeye gelmiş ise CHP'nin 'vay haline' demek gerekir' dedi.

Yeni Şafak

Bu içeriğe yorum yazabilirsiniz

Henüz hiç kimse yorum yazmadı.