Siyaset
8 Eylül 2019 Pazar

Chp'li Altay Yenikapı Sorusu Karşısında Neye Uğradığını Şaşırdı

CHP'li Engin Altay, Yenikapı'daki araçlarla ilgili sorulan sorular karşısında zor anlar yaşadı. Zabıta araçları sorulan Altay, "Bilemiyorum, ihtiyaç fazlasıdır herhalde" dedi. Sunucunun, "Peki bunlarla ne yapılır" sorusu üzerinde bir süre cevap veremeyen
Chp'li Altay Yenikapı Sorusu Karşısında Neye Uğradığını Şaşırdı
Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili , Yenikapı'da sergilenen İBB araçlarıyla ilgili gelen soru karşısında adeta terledi.

Ekrem İmamoğlu, seçimlerden önce 'nde araç israfı olduğunu iddia etmiş, bu araçlardan çok büyük bir kısmının da lüks sınıf olduğunu öne sürmüştü. Geçtiğimiz günlerde, belediyeye ait araçlar Yenikapı meydanına dizildi. Ancak araçların birçoğu orta sınıf otomobil ile kamyonetlerden oluşuyor.

Bu konuyla ilgili bir televizyon programında konuşan Grup Başkanvekili Altay, sunucunun sorusu üzerine zor anlar yaşadı.

Sergilenenler arasında bulunan zabıta araçlarıyla ilgili, 'Bilemiyorum, ihtiyaç fazlasıdır herhalde' ifadelerini kullanan Altay, 'Bununla ne yapılır' sorusuna ise şöyle cevap verdi:

'Belediyede bankamatik maaşı alan, partiden dolayı belediyeye girmiş personele al bunla gez diye verilebilir, bilemiyorum.'
Siyaset

Erdoğan'dan yeni MKYK üyelerine talimat

Recep Tayyip Erdoğan, yeni MKYK üyelerine önemli talimatlarda bulundu. Erdoğan "MKYK üye sayımızı artırdık. Herkes kendi bölgesinde daha çok çalışsın. Vatandaş, 'AK Parti burada yok' demesin" dedi.

Siyaset

Tuğrul Türkeş'ten HDP açıklaması

Son dönemde MHP'li isimlerle girdiği polemiklerle gündeme gelen AK Parti Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş, HDP'ye açılan kapatma davasına ilişkin "Siyasi parti kapatmak, özünde doğru bir davranış değil" dedi.

Siyaset

Albayrak geri mi dönüyor?

Son haftalarda eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'a yeni görev verileceği iddiaları gündemdeki yerini korurken, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Albayrak'ı muhalefete karşı koruması bu iddiaları güçlendirdi.