Güncel
2 Haziran 2021 Çarşamba

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 3. doz aşımı oldum, 2160'ı yakaladım

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisinin antikor seviyesi hakkında da bilgi verdi. Erdoğan, "Örneğin ben 3 aşımı oldum, bir de o üç aşıdan sonra bir de antikor yükseldi mi, yükselmedi mi bununla ilgili adımı attım. Hamdolsun 2160'ı yakaladım" dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 3. doz aşımı oldum, 2160'ı yakaladım
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TRT ekranlarında katıldığı canlı yayın programında açıklamalarda bulundu. Erdoğan, koronavirüs salgınıyla ilgili soru gelmesi üzerine de hem aşı takvimi hem de kendisinin antikor durumu hakkında bilgi verdi.

'50- 55 YAŞ ÜSTÜ İÇİN YOĞUN PROGRAM YOLDA'
Türkiye'de 50 ve 55 yaş üstü vatandaşların aşılanması için yoğun bir programın olacağını aktaran Erdoğan, 'Şu anda 50 yaş 55 yaş üstüyle alakalı ciddi manada aşılarımız geliyor. Zaten 50-55 yaş üstüne de aşıyı yoğun bir şekilde yapmaya başlayacağız. Zaten ciddi manada bir korunma sürecinin tıbben de almış olacağız' dedi.

'ÜÇ DOZU OLDUKTAN SONRA ANTİKOR TESTİ YAPTIRDIM'
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 3. doz aşısını yaptırdıktan sonra antikor testi de olduğunu ve antikor seviyesinin yüksek çıktığını belirterek, 'Örneğin ben 3 aşımı oldum, bir de o üç aşıdan sonra bir de antikor yükseldi mi, yükselmedi mi bununla ilgili adımı attım. Hamdolsun 2160'ı yakaladım' diye konuştu.
Güncel

Kritik kabine bugün toplanıyor!

Önemli kararların alınacağı Kabine toplantısı bugün yapılacak. Artan vaka sayılarının önüne geçilebilmek için yeni tedbirlerin ele alınacağı düşünülen toplantıda, aşı zorunluluğu da konuşulacak.