Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ahlat'ta Önemli Mesaj
Siyaset

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ahlat'ta Önemli Mesaj

İnternet Medya -
Cumhurbaşkanı Erdoğan Ahlat'ta halka hitap konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ahlat'ta halka hitap etti. Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Demiri demirle dövenlerin, Anadolu'yu aşkla yoğuranların destanına şahitlik etmek için bir kez daha Ahlat'tayız. Aziz şehitlerimizin manevi huzurunda bulunmanın heyecanını yaşıyoruz.

Malazgirt Zaferi'nin 948. yıl dönümünde Anadolu'yu bize ebedi vatan kılan şehitlerimizin her birine Allah'tan rahmet ve mağfiret niyaz ediyorum. Anadolu'nun fatihi, Malazgirt'in muzaffer komutanı Sultan Alparslan'ı hürmetle yad ediyorum.

Burada elim bir trafik kazası sonucu dar-ı bekaya uğurladığımız Ahmet Haluk Dursun Hocamıza da rahmet diliyorum. Haluk Dursun Hocamız hep Ahlat'ı görmeden tarihi anlayamazsınız demişti.

Haluk Hoca, bizler de devlet ve sivil toplum olarak senin emanetine sahip çıkıp, Dicle ve Fırat'ın kuzularını çakallara kaptırmayacağız.

Sultan Alparslan Anadolu'nun fethini buradan planlamıştır. Osmanlı'yı kuran Kayı aşireti yıllarca Ahlat'ta yaşamıştır. Tarihimiz boyunca Ahlatlı alimler, arifler ve gönül erleri Anadolu'yu İslam mührünün vurulmasında çok büyük rol oynamışlardır.

Ahlat maalesef senelerce kaderine terk edilmiş, unutulmuştur. Tarihimizi 1923'ten başlatan zihniyet ne yazık ki Ahlat'a gereken değeri vermedi.

Malazgirt Savaşı'nın yaşandığı bölgeyi milli park ilan ederek örnek bir yer haline getiriyoruz.

Bize kefen biçenlerin heveslerini kursaklarında bırakmayı sürdüreceğiz.

KAYNAK: HABER7

Bu içeriğe yorum yazabilirsiniz

Henüz hiç kimse yorum yazmadı.