Spor
26 Ocak 2020 Pazar

Deprem Nedeniyle Yapılan Ertelemeye Tepki!

Türkiye, Elazığ'da yaşanan depremin yaralarını sarmaya çalışırken Yeni Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek ertelenen Trabzonspor maçına isyan etti.
Deprem Nedeniyle Yapılan Ertelemeye Tepki!
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Elazığ'da yaşanan deprem nedeniyle Süper Lig'in 19. haftasında 27 Ocak Pazartesi günü oynanması planlanan BtcTurk Yeni Malatyaspor- maçının ileri bir tarihe ertelendiğini duyurdu. BtcTurk Başkanı Adil Gevrek ise konuya ilişkin sert ifadelerde bulundu.

'SEBEBİ DEPREMSE TÜM MAÇLAR ERTELENSİN'

Erteleme talebinin 'dan geldiğini belirten Gevrek, 'Federasyon'dan bizi aradılar ve 'un gelmek istemediğini ilettiler. Bizden de erteleme talebinden bulunmamızı rica ettiler. Ancak biz maçın oynanmasını istedik. Buna rağmen tek taraflı olarak erteleme kararı çıktı. gelmek istemiyor diye maç mı ertelenir? Bana göre kesinlikle maçı erteleyerek yanlış yaptılar. Bu hiçbir hakka hukuka adalete sığmaz. Madem deprem var o halde bütün lig maçlarını bu hafta oynatmasalardı' ifadelerini kullandı.

'SAKAT VE CEZALI OYUNCULAR VARDI'

Trabzonspor'un fikstürüne değinen Gevrek, 'Trabzonspor daha birkaç gün önce kupada 120 dakika maç oynadı. Ayrıca sakat ve cezalı olan oyuncuları var ki Nwakaeme de bunlardan biri... Yani bunların hepsini düşüneceksin' dedi.

'OYUNCULAR TEDİRGİN OLDU!'

Takımın durumuyla ilgili de konuşan Başkan Gevrek, 'Bizim oyuncular maça motive olmuştuk' dediler ve onlar da tedirgin oldu bu durumdan. Hepsi aradı eğer bir şey yoksa neden ertelendi diye... Yani deprem beklentisi mi var diye düşündüler. Bizim oyuncularımızı da panik içine sokmaya gerek var mıydı? Maç pazartesi sonuçta.' ifadelerini kullandı.

Gevrek sözlerini 'Bize doğrudan 'dan bir talep gelmedi ama federasyondan dediler bunu bize. Bununla ilgili bir açıklama yapacağım.' diyerek noktaladı.
Spor

Spor aklı en az olan başkan...

Ahmet Çakar'ın Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi için kullandığı sözler gündem oldu. Çakar, Çebi'yi Beşiktaş tarihinin karizmadan en yoksun başkanı olarak nitelerken "Sayın Çebi; siz, aynı zamanda spor aklı en az olan başkanısınız" ifadelerini kullandı.

Spor

Fenerbahçe Bankalar Birliği ile anlaştı!

Türkiye Bankalar Birliği ile Fenerbahçe anlaşmaya vardı. İki yıl geri ödemesiz 12 yıllık 500 milyon TL kredi alacak sarı-lacivertlilerin takım harcama limiti 400 milyon TL'ye yükselecek. Ali Koç, şahsi kefalet şartını da anlaşmadan çıkardı.

Spor

Aboubakar'ın menajerinden Beşiktaş açıklaması

Vincent Aboubakar'ın menajeri Nir Zahavi'den transfere dair açıklama geldi. Zahavi, golcü oyuncunun kronik sakat olmadığını belirtirken kulüplerin anlaşması halinde Beşiktaş'a transfer olabileceğini belirtti.