Bilim
28 Ağustos 2020 Cuma

Donald Trump, NBA oyuncularının maça çıkmama protestosuna tepki gösterdi

ABD Başkanı Donald Trump, NBA'deki bazı sporcuların maça çıkmama kararı alması nedeniyle karşılaşmaların ertelenmesine ilişkin yaptığı açıklamada "NBA, siyasi bir örgüt haline geldi. Sporumuz için hiç iyi değil" dedi.
Donald Trump, NBA oyuncularının maça çıkmama protestosuna tepki gösterdi
ABD Başkanı Donald Trump, NBA maçlarının, Wisconsin'deki protestolar nedeniyle ertelenmesine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.
Trump, ligin siyasi bir örgüt haline geldiğini vurguladı ve 'Ne yazık ki NBA, siyasi bir örgüt haline geldi. Bu, iyi bir şey değil, ülkemiz ve sporumuz için iyi değil' diye konuştu.

YARDIMIN KABUL EDİLMESİ GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİ
Wisconsin'e federal güvenlik güçleri ve Ulusal Muhafızların gönderilmesinin ardından Kenosha kentindeki protestoların sakinleştiğine dikkati çeken Trump, gösterilerin devam ettiği Oregon'un Portland kentine de federal yardımın kabul edilmesi gerektiğini savundu.

MAÇLAR DEVAM EDECEK
Jacob Blake'e polis tarafından ateş edilmesinin ardından NBA'de dün gece başlayan boykot sonrası oyuncular bugün bir toplantı gerçekleştirdi. Basketbol yıldızları, toplantıda play-off'a devam etme kararı aldı. NBA'in cuma ya da cumartesi gecesi oynanacak maçlarla devam etmesi bekleniyor.

Bilim

Koronavirüse karşı yeni ilaç umudu

İngiliz ilaç devi GlaxoSmithKline (GSK) ve ABD'li biyoteknoloji şirketi Vir tarafından geliştirilen 'VIR-7831' adlı bir monoklonal antikor ilacının koronavirüse bağlı hastaneye yatış ve ölümü yüzde 85 oranında azalttığı açıklandı.

Bilim

Tarihteki en ölümcül salgın hastalıklar

Tarih boyunca insanoğlu birçok salgın hastalıkla mücadele etti. Bu hastalıklar sonucunda çokça kayıp verilse de hepsinin üstesinden gelmeyi başardı. İşte Tarih boyunca İnsanların Mücadele ettiği büyük salgın hastalıklar