Emekli promosyon ödemeleri ne zaman? Hangi bankalar verecek?
Sondakika

Emekli promosyon ödemeleri ne zaman? Hangi bankalar verecek?

İnternet Medya -
Emeklilerin promosyon ödemeleri ne zaman başlıyor? Promosyon ödemeleri için herhangi bir şart var mı? 11.5 milyon merak ettiği tüm soruların cevaplarını siz değerli internetmedya.com okuyucuları için derledik. İşte promosyona dair en çok merak edilenler..

Emeklilerin promosyon ödemeleri ne zaman başlıyor? Promosyon ödemeleri için herhangi bir şart var mı? 11.5 milyon merak ettiği tüm soruların cevaplarını siz değerli internetmedya.com okuyucuları için derledik. İşte promosyona dair en çok merak edilenler..

Emekliye promosyon ödemeleri ne zaman? Emekli promosyonları ne zaman ödenecek sorusu 11.5 milyon emeklinin gündemindeki yerini koruyorken sevindirici haber geldi. Emekli olan vatandaşların alacakları promosyon miktarı belli oldu.

MART AYINDA BAŞLIYOR

Emekli maaşı ödeyen bankalar, mart ayı itibariyle emekli promosyon ödemelerine başlayacak. 3 yıllık sözleşme karşılığı 11.5 milyon emekliye tek seferde 300 ila 450 TL arasında ek ödeme yapılacak. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, emekli maaşı ödeyen bankaların 2017 Mart ayı itibariyle emekli promosyon ödemelerine başlayacağını, 3 yıllık sözleşme karşılığı 11.5 milyon emekliye tek seferde 300-450 TL aralığında ek ödeme yapılacağını açıkladı.

EMEKLİYE PROMOSYON NE ZAMAN YATACAK?

Emekli promosyonunun ne zaman yatırılacağı da belli oldu. T.C. Kimlik Numarası'nın son hanesi 0 ve 2 ile bitenler Mart ayından itibaren, 4 ve 6 ile bitenler Nisan ayından itibaren, 8 ile bitenler Mayıs ayından itibaren promosyon işlemlerini gerçekleştirebilecek. Belirlenen takvime göre ise T.C. Kimlik Numarası'nın son hanesi 0 ve 2 ile bitenler Mart ayından itibaren, 4 ve 6 ile bitenler Nisan ayından itibaren, 8 ile bitenler ise Mayıs ayından itibaren promosyon işlemlerini gerçekleştirecek. Promosyon işlemlerini şubeler aracılığıyla gerçekleştirmek isteyen emeklilerin belirlenen takvime uygun olarak hareket etmeleri ile de oluşabilecek muhtemel yoğunluğun ve zaman kaybının önüne geçilmesi hedefleniyor.

HANGİ BANKALAR EMEKLİ PROMOSYONU VERİYOR?

Ziraat Bankası, Türkiye İş Bankası, Yapı Kredi Bankası, ING Bank, Akbank, Burgan Bank, Vakıf Bank, Türkiye Ekonomi Bankası, Garanti Bankası, QNB Finansbank, Şekerbank, Halkbank, Fibabank, Denizbank, ICBC Turkey ve PTT emekliye promosyon verecek.

EMEKLİ PROMOSYON ÖDEMELERİ NE ZAMAN BAŞLIYOR?

SGK, 15 banka ve PTT ile emekliye promosyon ödemesi anlaşmaları imzalamıştı. İmzalanan anlaşmalara göre bankaların emeklilerin maaşlarını kendi hesaplarına taşıması karşılığında promosyon ödemesi yapacağı belirtilmişti. Promosyon ödemesi yapacak olan bankalar, müşterilerinden kredi kartı almalarını veya kredili mevduat hesabı (KMH) oluşturmalarını, ayrıca iki tane de otomatik ödeme talimatı vermesini istiyordu.

Bakanlığın konuya ilişkin yaptığı çalışmalar sonucunda bu şartların da değiştirildiği bildirildi. Yapılan açıklamada, 'Emekliler, kredili mevduat hesabı (KMH) veya kredi kartı seçeneklerinden sadece birini seçebilecektir. Eşlerden her ikisi de emekli ise ve emekli aylığı alıyorsa promosyon anlaşması yapmak istedikleri bankaya sadece iki otomatik ödeme talimatı vermeleri yeterli olacaktır" denildi.

Bu içeriğe yorum yazabilirsiniz

Henüz hiç kimse yorum yazmadı.