Esra Erol, Zuhal Topal ve Seda Sayan'a büyük şok! Evlilik programları kapatılıyor mu?
Sondakika

Esra Erol, Zuhal Topal ve Seda Sayan'a büyük şok! Evlilik programları kapatılıyor mu?

İnternet Medya -
Türkiye'nin günlerdir konuştuğu evlilik programlarıyla ilgili yeni bir gelişme yaşanıyor. Skandalları ile gündemden düşmeyen izdivaç programları konusunda beklenen adımı atan TBMM, araştırma ve inceleme çalışmalara başlıyor. Bu programlar kapatılacak mı?

Bilindiği gibi RTÜK'e yapılan şikayetlerin başında evlilik programları geliyor. Evlilik/İzdivaç Programlarının Aile Kurumuna Olumsuz Etkilerinin Araştırılarak Alınacak Önlemlerin Belirlenmesi Amacıyla Kurulan Alt Komisyon başkanlığına, AK Parti Gaziantep Milletvekili Canan Candemir Çelik seçildi.

AK Partili Çelik, yıllardır televizyon kanallarının gündüz kuşağında yayınlanan evlilik programlarıyla ilgili ciddi bir rahatsızlığın söz konusu olduğunu belirtti.

BİNLERCE ŞİKAYET DİLEKÇESİ GÖNDERİLDİ

Programlarda iş, evlilik aşamasına gelince reyting kaygısıyla olayın magazinleştirildiğini anlatan Çelik, konuya ilişkin bakanlıklar ile kurum ve kuruluşlara binlerce şikayet dilekçesinin ulaştığını kaydetti.

Canan Candemir Çelik, dilekçelerde, programların genel ahlak, manevi değerler ile ailenin korunması ilkesine aykırılıklar içerdiğinin belirtildiğini ifade etti.

Çelik, evlilik programlarında, kurgulanmış senaryoların izleyiciye sunulduğunu bildirdi. TBMM çatısı altında konuyla ilgili bazı çalışmalar yapıldığını vurgulayan Çelik, bu çalışmaları anlattı. AK Parti'li Çelik, alt komisyon çalışmalarında neler yapılacağına ilişkin bilgi verdi.

Bu içeriğe yorum yazabilirsiniz

Henüz hiç kimse yorum yazmadı.