FETÖ'den o çocuklara kağıt havlu testi
Güncel

FETÖ'den o çocuklara kağıt havlu testi

İnternet Medya -
İBB'nin Lojistik Destek Merkezi'nin 15 Temmuz darbe teşebbüsünde işgal edilmesine ilişkin iddianamede örgüte ilişkin ilginç tespit ve bilgilere yer verildi.

İddianamede, askeri lise ve polis kolejine öğrenci yetiştirilirken sağlık nedeniyle bir eleme olması durumunda verilen emeğin boşa gideceği düşüncesiyle öğrencilerin kendilerine hissettirilmeden, düz taban ya da renk körü olup olmadıklarının tespiti için sağlık testlerine tabi tutulduğu ifade edildi. İddianamede şunlara yer verildi: 

ÖRGÜT İÇİ EVLİLİK ŞARTI

'Örgütü yönetenler mutlaka örgüt içi evlilik yapmalıdır ve dışarıdan evlilikler kabul edilmemektedir. Hiç kimsenin kendi inisiyatifini kullanarak boşanmasına izin verilmemiştir. Örgüt mensuplarının evlenmelerine de boşanmalarına da yine örgütün üst yöneticileri karar vermektedir. Eğer örgüt mensubunun boşanmasına karar verilmişse tekrar evlenmeleri yine örgüt kontrolünde olmaktadır. Boşanan erkek ya da kadın yine örgüt içerisinden biriyle evlendirilmektedir. Çocuğu olmayan örgüt mensupları, Fetullah Gülen'i görmek için ABD'ye gidip Pensilvanya'da Fetullah Gülen'den aldıkları ?okunmuş hurma'yı yiyerek çocuk beklemektedir.

KAĞIT HAVLU TESTİ

Örgütün yetiştirdiği zeki öğrenciler askeri lise veya polis kolejine yönlendirilmektedir. Askeri lise ve polis kolejine öğrenci yetiştirilirken sağlık nedeniyle bir eleme olması durumunda verilen emeğin boşa gideceği düşüncesiyle öğrencilerin sağlık yüzünden herhangi bir engeli olup olmadığı test edilmektedir. 

Öğrenciler hissettirilmeden bazı sağlık testlerine tabi tutulmuş, örneğin oyun gibi gösterilerek renk körü olup olmadıkları renkli noktalar bulunan rakamlardan oluşan kitaba baktırılmıştır. Abdest alan öğrencinin üzerine basması için yere kağıt havlu konulup bu yolla öğrencinin düztaban olup olmadığı tespit edilmeye çalışılmıştır. Özellikle halı saha maçlarından sonra çocuklara soğuk bir şey içirilip hasta edilerek örgüte ait bir hastanede muayene yaptırılmaktadır. Harp Akademileri ile polis akademisinden mezun olan örgüt mensubu teğmen ve komiserlere ilk zamanlarda ev ortamlarında, daha sonrasında ise Ankara, İstanbul ve İzmir'de örgüte ait okulların beşinci katında ?yıldız takma' töreni düzenlenmektedir. Bu törenlerin 5'inci katta yapılmasının sebebi Gülen'in gittiği örgüte ait müesseselerin hepsinde 5'inci katta kendisine ayrılan odada kalmasından dolayıdır. Bu tören tamamen Gülen'e özel bir tören olup Türkiye'de iken törenlere bizzat kendisi katılmıştır.'

Hürriyet

Bu içeriğe yorum yazabilirsiniz

Henüz hiç kimse yorum yazmadı.