Spor
14 Temmuz 2021 Çarşamba

G.Saray'ı şimdi de tazminat tehlikesi bekliyor

Galatasaray, yapılması gereken karşılaşmayı oynamamakla ciddi bir tazminat yüküyle karşı karşıya kaldı. Hazırlık maçlarında masrafları karşılayan ev sahibi kulüplerin, davete gelmeyen takımlara karşı tazminat davası açma hakkı bulunuyor.
G.Saray'ı şimdi de tazminat tehlikesi bekliyor
Olympiakos ile oynayacağı hazırlık maçı için Yunanistan'a giden Galatasaray Futbol Takımı, Yunan yetkililerin yeni tip koronavirüs Kovid-19 testlerini kabul etmemesi ve sergiledikleri kaba davranışlara tepki olarak Atina'dan geri dönme kararı almıştı.

FATİH TERİM TEPKİ GÖSTERDİ
Yunan yetkililerin bu tavrı sonrası Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'in çok sinirlendi ve tepki gösterdi.

MARIAKIS'TEN TERİM'E TELEFON
Olympiakos'tan herhangi bir yetkilinin Galatasaray'ı karşılamaya gelmemesi yadırgandı. Ancak Yunan kulübü, olayların yaşanmasının ardından havalimanı dışından yardımcı olmak için uğraştı. Olympiakos'un sahibi ve başkanı Mariakis de Terim'i arayarak üzüntüsünü dile getirdi.

TAZMİNAT TEHLİKESİ
Galatasaray, dün yapılması gereken karşılaşmayı oynamamakla ciddi bir tazminat yüküyle karşı karşıya kaldı. Olympiakos ile oynamasını düşündüğü maçın tüm masraflarını Yunan kulübü kabullenmişti.

BİLETLERİ OLYMPIAKOS ÖDEDİ
Sarı-kırmızılıların uçak bedelleri bile Olympiakos tarafından ödendiği için, şimdi iki kulüp arasında tazminat konusunda sıkıntı yaşanacak.

80 BİN EURO ÖDENECEK Mİ?
Yunanistan'dan oynamadan dönen Cim-Bom'un, sözleşmeye göre 80 bin euroluk bir tazminatla karşı karşıya kalabileceği ifade edildi.

BİR BÜYÜK KRİZ DAHA YAŞANABİLİRDİ
Olympiakos ile oynanacak dostluk maçı için Yunanistan'a giden, ancak PCR testleri yüzünden çıkan krizin ardından Türkiye'ye geri dönen Cim-Bom'da teknik heyet ve futbolcular büyük bir kriz ile karşı karşıya kaldı.

TERİM VE BAZI İSİMLER TESTE GİRDİ
İlk olarak 'rastgele test' isteyen Yunan görevlilerin bu uygulaması sonrasında Fatih Terim ve bazı isimler koronavirüs testine girdi.

FALCAO VE ARDA DÖNSÜN
Ancak pasaport kontrolünden geçen ve otobüse bile giden Falcao ve Arda gibi isimlerin, tekrar içeri çağrılmasıyla kriz derinleşti. Deport korkusu üzerine takım geri döndü.

YETKİLİLERİN TAVSİYESİ DİNLENDİ
Kafilenin, Dışişleri yetkililerinin tavsiyesiyle bu tehlikeden kurtuldukları ortaya çıktı.

5 YIL GİRME YASAĞI
Sarı-kırmızılılar pasaportlarını teslim etse ve sınır dışı edilseler, 5 yıl boyunca Yunanistan'a girme yasağı gelecekti. Bir Yunan ekibiyle yaşanacak olası eşleşme durumunda büyük kriz yaşanacaktı.