GENÇKONFED Genel Başkanı Okudan: Kudüs, Müslümanların izzetidir 
Güncel

GENÇKONFED Genel Başkanı Okudan: Kudüs, Müslümanların izzetidir 

İnternet Medya -
GENÇKONFED Genel Başkanı Bilal Okudan, Kudüs, kararının tüm dünyanın karşı çıktığı bir adım olduğunu belirterek,  "Kudüs müslümanların ilk kabilesidir, hepimizin ortak davasıdır" dedi. 

Türkiye Gençlik Kulüpleri Konfederasyonu (GENÇKONFED) Genel Başkanı Bilal Okudan,  Kudüs'ün Müslümanların izzeti ve onuru olduğunu belirterek ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü resmen İsrail'in başkenti olarak tanıdıklarını ve Tel Aviv'deki Büyükelçiliği buraya taşıyacaklarını açıklamasını şiddetle kınadıklarını söyledi.  

Okudan, Kudüs, kararının tüm dünyanın karşı çıktığı bir adım olduğunu belirterek,  "Kudüs müslümanların ilk kabilesidir, hepimizin ortak davasıdır" dedi. 

Okudan, "Kudüs, ümmeti Muhammed'in Mekke ve Medine'den sonra değer verdiği en kutsal şehirdir. Kudüs, Kudüs, Müslümanların ilk kıblesidir. Kudüs, Mirac mucizesinin şahididir ve Mirac mucizesinin gerçekleştiği yerdir. Kudüs, Müslümanların izzetidir; onurudur; şerefidir. Kudüs,sadece Filistinlilerin değil, bütün Müslümanların ortak davasıdır." dedi.

Kudüs'ün Ortadoğu ve dünya barışının anahtarı olduğunu vurgulayan Okudan, ?'Kudüs,Müslümanların kırmızı çizgisidir. Kudüs'ün statüsü, uluslararası anlaşmalarla teminat altına alınmıştır. Kudüs'ün statüsünü korumak, hem BM'nin, hem Müslümanların ve hem de İslam ülkelerinin namus borcudur." 

Bölgenin ateşe atıldığını vurgulayan Bilal Okudan, ?'ABD ve İsrail'i dünya barışını tehlikeye atmaktan kaçınmaya; Müslümanları ve İslam ülkelerini izzetine, sahip çıkmaya davet ediyoruz. Kudüs; Hz. Ömer'in emaneti, Selahaddin Eyyûbi'nin rüyası, Kanûni Sultan Süleyman'ın mirasıdır, Abdulhamid Han'ın "kanla alındı bedeli de ancak kanla verilir" dediği yerdir. Gençler olarak bu adımı şiddetle kınıyor alınan bu karardan geri adım atılana kadar mücadelemiz sürecektir.''

Bu içeriğe yorum yazabilirsiniz

Henüz hiç kimse yorum yazmadı.