Gmail şifresi nasıl değiştirilir?
Sondakika

Gmail şifresi nasıl değiştirilir?

İnternet Medya -
Dünyanın en çok kullanılan e-mail servisi olan Gmail ve Yahoo'ya ait kullanıcı bilgilerinin bulunduğu 1 milyonun üzerinde veri, Deep Web üzerinden satışa sunuldu.

İnternet kullanıcılarının en çok korktuğu durumlardan bir tanesi olan bilgi hırsızlığı olan hesapların çalınması yakın zamanda büyük bir hacker ya da hacker grubu tarafından gerçekleştirildi. İnternette kullanıcı bilgilerinin çalınması gibi durumlarla sıkça karşılaşıyor olsakta bu çapta bir bilgi hırsızlığı ilklerden olma özelliği taşıyor.

Hacker tarafından elde edilen hesaplara ne olduğunu anlayacağımız bir olay geçtiğimiz günlerde yaşandı. SunTzu853 isimli bir hacker, toplam bir milyonu aşkın Google (yani Gmail) ve Yahoo hesabını Deep Web üzerinden belli bir Bitcoin karşılığında satışa sundu.

Bu 1 milyonun üstündeki hesabın gerçek olmadığı söylense de iddialara göre bazı Deep Web kullanıcıları hesapların gerçek olduğunu doğrulamayı başarmışlar. Ayrıca yine belirtilene göre bu bilgiler arasında yıllar önce çalınan hesaplar da bulunuyor.

Gmail şifre değiştirme ve şıfırlama nasıl yapılır?

Şifrenizi güvenlik nedenleriyle değiştirebilir, unuttuysanız sıfırlayabilirsiniz. Google Hesabı şifreniz Gmail ve YouTube gibi birçok Google ürününe erişmek için kullanılır.

Şifrenizi değiştirme

  1. Hesabım'da oturum açın.

  2. "Oturum açma ve güvenlik" bölümünün altında Google'da oturum açma'yı seçin.

  3. Şifre'yi seçin.

  4. Yeni şifrenizi girin, ardından Şifreyi Değiştir'i seçin.

Önemli: Android 5.1 veya sonraki bir sürümünü çalıştırıyorsanız şifrenizi değiştirdikten sonra fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini gerçekleştirmek için 24 saat beklemeniz gerekir. Cihazınızı koruma ile ilgili daha fazla bilgi edinin.

Şifrenizi sıfırlama

  1. Hesap destek sayfasına gidin.

  2. Talimatları uygulayın. Hesabın sahibi olduğunuzu onaylamak için size bazı sorular sorulur ve sonrasında bir e-posta gönderilir. E-postayı almazsanız:

  • Spam veya Toplu Posta klasörlerinizi kontrol edin

  • Adres defterinize account-recovery-noreply@google.com adresini ekleyin

  • Başka bir e-posta isteyin.

  • Hesabınıza kaydolmak veya oturum açmak için kullanmış olabileceğiniz tüm e-posta adreslerini kontrol edin.

3. Bu hesapta daha önce kullanmadığınız bir şifre seçin. Güçlü bir şifrenin nasıl oluşturulacağını öğrenin.

Şifrenizle ilgili sorunları düzeltme

Şifrenizi sıfırlamayla ilgili sorun yaşıyorsanız veya hesabınızda oturum açamıyorsanız daha fazla yardım alın.

Bu içeriğe yorum yazabilirsiniz

Henüz hiç kimse yorum yazmadı.