Hande Fırat Hürriyet'ten istifa mı etti? O manşeti kim değiştirdi?
Medya

Hande Fırat Hürriyet'ten istifa mı etti? O manşeti kim değiştirdi?

İnternet Medya -
"Karargah Rahatsız" başlıklı haberiyle büyük tartışmalara neden Hürriyet'te bomba gelişme yaşandı. Hande Fırat yönetime istifasını sundu.

Hürriyet Gazetesi'nin geçtiğimiz cumartesi günü (25 Şubat 2017) "Karargâh rahatsız" manşetiyle yayınladığı haber kamuoyunda tepki toplamıştı.

15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Face Time olarak ilk yayına çıkaran isim olarak akıllara kazınan Hande Fırat imzası ile yayınlanan habere çok sayıda köşe yazarı ve siyasetçi çok tepkisini dile getirmişti. Bu habere gelen tepkiler ve yaşanan gelişmelerden doalyı Fırat'ın istifasını yönetime sunduğu iddia edildi.

SEDAT ERGİN GÖREVİ FİRET BİLA'YA DEVRETTİ

Hürriyet'in soruşturma açılan 'Karargah rahatsız' manşetiyle ilgili bomba gelişmeler yaşanmaya devam ediyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tartışma çıkartan başlık için "Çok çok çirkin, terbiyesizlik, seviyesizlik, bedelini ödeyecekler" ifadesini kullanmasının ardından Hürriyet'in kaptan köşkünde değişikliğe gidilmişti.  Ağustos 2014'ten bu yana Hürriyet Genel Yayın Yönetmenliği koltuğunda oturan Sedat Ergin görevden alındı yerine Hürriyet yazarlarından eski Milliyet Genel Yayın Yönetmeni Fikret Bila getirildi. Medyaradar'ın haberine göre, Hürriyet koridorlarından en son gelen bomba gelişme ise çok konuşulacak türden. 

GENELKURMAY İLE HÜRRİYET ARASINDA AÇIKLAMA TRAFİĞİ!

Hürriyet'in soruşturma açılan 'Karargah rahatsız' manşetiyle ilgili Genelkurmay Başkanlığı yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada, Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'ın şahsı üzerinden TSK'yı yıpratmayı amaçlayan iddialarla ilgili olarak bir basın mensubuna bilgilendirme yapıldığı belirtilerek, "Yapılan değerlendirmenin içeriği, dikkat ve hassasiyetle düzenlenmiş, 'Karargah Rahatsız', 'Karargah'ta Rahatsızlık', 'Türk Silahlı Kuvvetlerinde Rahatsızlık' gibi ibareler söz konusu dahi olmamıştır." denildi. 

Genelkurmay Başkanlığı'na gazeteden anında yanıt geldi. Hürriyet'in internet sitesinde yer alan açıklamada; "Haberdeki 'rahatsızlık' ifadesi,  Genelkurmay Başkanı'nı hedef alan söz konusu iddia ve eleştirilerin yarattığı durumu açıklamak amacıyla kullanılmıştır. Kasıt bu olmamakla birlikte ?karargahta rahatsızlık' başlığı maksadı aşan bir editoryal hata olarak görülebilir. Bunun için üzgünüz" denildi.

ANDE FIRAT İSTİFASINI SUNDU! MASADA BEKLİYOR

Ama tüm bu yaşananların bir de perde arkası var. Olayın asıl muhatabı yani haberi hazırlayan Hürriyet Ankara Temsilcisi Hande Fırat, gelen kulis bilgilerine göre olaylar git gide karmaşık bir hal alırken tepe yönetimiyle konuştu ve istifasını sundu ama bu istifanın kabulü gazetenin başına ne getirecek ya da kamuoyunda nasıl yankı bulacak kimse kestirilemediği için istifa kabul edilmedi ama red de edilmedi. Masada bekliyor. Şimdi herkes bundan sonra atılacak adım ne olacak Hande Fırat'ı nasıl bir son bekliyor bunu merak ediyor.

MANŞETİ DEĞİŞTİREN İSİM KİM?

Hande Fırat'ın 15 Temmuz'da aldığı kahramanlık saygınlığı şimdilerde yerini ters rüzgara bıraktı. Haberi veren haberi yapan kalırken olan genel yayın yönetmeni Sedat Ergin'e oldu. Çünkü bir günah keçisi aranıyordu, bu noktada seçilen isim zaten gitmesi beklenen Ergin oldu. İvedi olarak bir an da görevden alındı.

Hürriyet'in açıklamasında yer alan haber manşetini değiştiren isim kim dersiniz. İddia o ki; bu isim Tufan Türenç..

hurriyet-darbe-handefirat.jpg

Bu içeriğe yorum yazabilirsiniz

Henüz hiç kimse yorum yazmadı.