Hürriyet'ten şimdi de asker karikatürüyle algı
Medya

Hürriyet'ten şimdi de asker karikatürüyle algı

İnternet Medya -
'Karargah rahatsız' manşeti ile kamuoyunda ve siyasi çevrelerde tartışma çıkartan haberin ardından Hürriyet bugün de skandal bir karikatürle çıktı.

Geçtiğimiz Cumartasi günü Hürriyet Gazetesi, Hande Fırat imzalı "Karargah rahatsız" başlıklı manşetiyle darbe çığırtkanlığı yapmış ve büyük tepkilere neden olmuştu. Bu haber sonrasında ise gazetenin haberi hakkında Bakırköy Savcılığı tarafından soruşturma başlatılmıştı. 

Kamuoyunun tepksinin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'Bu başlık terbiyesizliktir. Hesabını verecekler' çıkışının ardından Genelkurmay Başkanlığı da bir açıklama yaptı. Tüm bu gelişmelerden sonra Sedat Ergin görevinden bugün itibariyle alındı. Yerine Fikret Bila getirildi. Hande Fırat'ın da istifa ettiği iddia ediliyor. Ancak Hürriyet Gazetesi bugün de skandal bir  karikatürle algıya devam etti.

SKANDAL KARİKATÜRE TEPKİ BÜYÜK!

Doğan Grubu'nun gazetesi Hürriyet'in ana sayfasında bugün yayınlanan karikatür dikkatleri çekti.  Latif Demirci'nin çizdiği karikatürde askeri kamuflaj desenli bir kapının tokmağına "Please do not disturb / Lütfen rahatsız etmeyiniz" yazılı uyarı levhasının asılı olduğu görülüyor. Bu karikatür sosya medyada en çok tartışılan konular arasına girdi. Hatta bazı kullanıcılar "'Sedat Ergin giderayak Fikret Bila'nın kucağına karikatür bombası bıraktı!', 'Darbe Çığırtkanlığına Devam', Hürriyet darbe manşetinin arkasında duruyor. Aydın Doğan bugün yayınlanan karikatürle devlete resmen meydan okuyor', 'Hürriyet Gazetesi darbe manşetinden sonra bugünkü karikatürle orduyu darbeye teşvik, provoke etmektedir,ve bu resmen devlete meydan okumadır'" gibi yorumlarda bulunarak tepkisini dile getirdi.

İşte o karikatür...

hurriyet-gazetesi-darbe-karikaturu-sadece-haber.jpg

Bu içeriğe yorum yazabilirsiniz

Henüz hiç kimse yorum yazmadı.