İstanbul'da yaşayan Yozgatlılar seferberlik ilan etti
Güncel

İstanbul'da yaşayan Yozgatlılar seferberlik ilan etti

İnternet Medya -
Yapımı hızla devam eden ve yapılan yardımlarla seviyesi hız kazanarak sonlarına gelinen Yozgat Öğrenci Yurdu ve Kültür Merkezi içi İstanbul'daki Yozgatlılar seferberlik ilan etti.

İstanbul'da yapımı devam eden ve artık sonlarına gelinen Yozgat Öğrenci Yurdu ve Kültür Merkezi eksiklerini bir bir tamamlıyor.

Merkezi İstanbul'da Bulunan İstanbul Yozgatlılar Federasyonu önderliğinde yaptırılan ve finansının tamamını üyeler, ilçe-köy dernekleri, Yozgatlı iş adamlarının üstlendiği yurt için İstanbul'da yaşayan Yozgatlılar seferber oldu.

Her işin ucundan birilerinin tuttuğunu, bu sayede de yapılan işlere hız verildiğini belirten Federasyon Başkanı Ahmet Yılmaz; ?' Uzun süreçler ve uğraşlar sonunda başladığımız ve şu günlerde sonlara yaklaştığımız yurt inşaatımıza ilgi ve yardımlar devam ediyor. Zor olacağını ve meşakkatli bir iş olacağını bilerek girdiğimiz bu işten alnımızın akıyla da çıkacağız inşallah. Yıllardır yüzbinlerce Yozgatlının yaşadığı bir metropolde artık bir ismimizin yaşatılması gerektiği, özellikle de bu anlamda ismimizin hayırlı bir iş için anılması bizler için çok önemliydi. İstanbul'a yıllardır okumaya gelen hemşerilerimiz var ve barınma konusunda her geçen dönem sıkıntılar artıyor. Bu sıkıntıyı bir nebze azaltmak için girdiğimiz bu girişimde bizleri yalnız bırakmayan İstanbul'da yaşayan tüm Yozgatlılara teşekkürü bir borç biliyoruz.'' Dedi. Birçok siyasetçi, işadamı, sivil toplum örgütlerinin de ziyaret ettiği yurt binasını son olarak geçtiğimiz günlerde, inşaatı yerinde inceleyen ve yapılan çalışmaları başarılı bulan Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, girişimin kıymetli ve faydalı olacağını bu anlamda da katkıların artması gerektiğini ifade ederek yurdun bir an önce faaliyete girmesi gerektiğini belirtti.

2-001.jpg

Yozgatlılar Yemekte Buluşuyor Yapılan yardımları arttırmak ve bu zamana kadar ki destek veren yardımseverlere de teşekkür etmek amacıyla 4 Mart 2017 Cumartesi günü bir buluşma organizasyonu düzenleyeceklerini belirten Yılmaz, konuyla ilgili şu açıklamada bulundu; ''İstanbul Yozgatlılar Federasyonu Öncülüğünde devam eden Yozgat Öğrenci Yurdu ve Kültür Merkezi İnşaatımıza bu güne kadar hayırsever iş adamlarımızın katkıları ile bu seviyeye gelmiş olup, azda olsa benimde katkım olsun diyebilecek ve sağladığı katkı ile aidiyet duygusunu sürekli yaşayacak olan 300 hemşerimize ulaşmak ve de bu güne kadar yardım eden hayırsever vatandaşlarımıza, siyasi büyüklerimizin de katılacağı bir yardım yemeği organizasyonu yapacağız. Katılımın yüksek ve verimli olacağını düşündüğümüz bu yemekte tüm hemşerilerimizi görmekten de kıvanç duyarız.''

Bu içeriğe yorum yazabilirsiniz

Henüz hiç kimse yorum yazmadı.