Kenan Doğulu kimdir?
Kim kimdir?

Kenan Doğulu kimdir?

İnternet Medya -
1974 İstanbul doğumlu olan Kenan Doğulu şarkıcı, söz yazarı, besteci ve albüm yapımcısıdır. Beren Saat ile evlidir.

31 Mayıs 1974 tarihinde Yurdaer ve Serpil Doğulu çiftinin ortanca çocuğu olarak İstanbul Cihangir'de dünyaya geldi. Aslen Gazianteplidir. 1.74 cm boyundadır. Kendisi gibi müzisyen olan ağabeyi Ozan Doğulu ve moda-tasarım ile ilgilenen kızkardeşi Canan Doğulu'yla beraber 3 kardeştir. Beş yaşındayken konservatuarın piyano bölümüne birincilikle girdi. Altı sene piyano bölümünde eğitim aldı, hocası Erkan Alpay'dan flüt, Erdem Sökmen'den gitar dersleri aldı. Bu sırada tiyatro eğitimi, çocuk korosunda solistlik, ritmli sazlar öğrenimini de sürdürdü.

Türkiye'nin en önemli müzisyenlerinden biri olan, milli gitarist Yurdaer Doğulu'nun oğlu olan Kenan Doğulu'nun bugüne kadar on üç stüdyo albümü ve dört single çalışması yayınlanmıştır. Doğulu, 2007 Eurovision Şarkı Yarışması'nda Türkiye'yi temsil ederek yarışmayı dördüncü olarak tamamlamıştır.

Temmuz 2014'te oyuncu Beren Saat ile hayatını birleştiren Kenan Doğulu, 1993'te ilk albümünü çıkardı. 5 tane single yaptı. Son olarak "Aşk ile yap" singleyiyle büyük beğeni toplayan Doğulu eşi Beren Saat ile birlikte reklamlarda boy gösterdi.

Bu içeriğe yorum yazabilirsiniz

Henüz hiç kimse yorum yazmadı.