Güncel
30 Kasım 2020 Pazartesi

Mansur Yavaş'tan iş yerlerini kapatmak zorunda kalan esnafa: Çare olacağız

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, pandemide iş yerlerini kapatmak zorunda kalan esnafın mağduriyetlerini gidermek için sektör ve esnaf odalarının temsilcileriyle görüştü.
Mansur Yavaş'tan iş yerlerini kapatmak zorunda kalan esnafa: Çare olacağız
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, pandemi sürecinde iş yerlerini kapatmak zorunda kalan esnafın dertlerini dinlemek, yaşadıkları sıkıntılara çare bulmak ve mağduriyetlerini gidermek için sektör ve esnaf odalarının temsilcileriyle bir araya geldi.

ESNAFTAN TEMİN EDİLEN YEMEK, KARANTİNADAKİ VATANDAŞLARA GİDECEK
Mansur Yavaş, 'Garsondan komiye kadar hepsini düşünüp esnafımızın ihtiyaçlarını karşılamaya çalışacağız. Kimsenin aç ve açıkta kalmasına gönlümüz razı değil. Kafe ve lokantalarını kapatan esnafımızdan karantinadaki vatandaşlarımıza ulaştırmak üzere yemek de temin edeceğiz' dedi.

'SEKTÖRÜN DURUMU YAKINDAN TAKİP EDİLİYOR'
Pandemi sürecinin başından beri esnafa yönelik desteklerinin devam ettiğini belirten Yavaş, son günlerde sokağa çıkma uygulamasının yeniden başlamasıyla birlikte Başkent'te iş yeri kapanan, çalışanlarını işten çıkarmak zorunda kalan esnaf ve sektörün durumunu yakından takip ettiklerini söyledi.

Güncel

Yavuz Bahadıroğlu hayatını kaybetti

Yavuz Bahadıroğlu ismiyle bilinen tarihçi ve yazar Niyazi Birinci hayatını kaybetti. Yavuz Bahadıroğlu'nun ölümünü oğlu Mücahit Birinci sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu.

Güncel

Süleyman Soylu'dan adalet isyanı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, hastanede 45 gündür tedavi gören annesi Servet Soylu'ya sosyal medyadan küfür eden şahsın adli kontrolle serbest bırakılmasına çok sert çıktı.

Güncel

Koronavirüs Bilim Kurulu toplanıyor

Koronavirüs Bilim Kurulu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında bugün saat 17.00'de video konferans yöntemiyle toplanacak. Toplantıda son koronavirüs verileri değerlendirilecek, kısıtlamaların esnetilmesi ve aşılama uygulaması görüşülecek.