Mehriban Aliyeva'nın yeni göreviyle ilgili bomba iddia!
Dünya

Mehriban Aliyeva'nın yeni göreviyle ilgili bomba iddia!

İnternet Medya -
Rus uzman Sergey Markov, Mehriban Aliyeva'nın Azerbaycan Cumhurbaşkanı Birinci Yardımcısı görevine getirilmesinin FETÖ ile ilgili olduğunu öne sürdü.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in eşi Mehriban Aliyeva'yın Cumhurbaşkanı Birinci Yardımcısı olarak görevlendirmesi büyük yankı uyandırmıştı.

Yankılar devam ederken Rus basınına konuşan Rusya Siyasi Araştırmalar Enstitüsü Müdürü Sergey Markov, Mehriban Aliyeva'nın "Yeni göreve getirilmesi Azerbaycan'da siyasi istikrarın güçlendirilmesine katkı sağlayacak. Türkiye'de darbe girişimi çabalarının sonuçları bağlamında Azerbaycan'da da Anayasa değişikliği yapıldı. Bu karar da (Aliyeva'nın yeni göreve getirilmesi) bu Anayasa değişikliğiyle ilgili" açıklamasında bulundu.

"FETÖ, AZERBAYCAN'DA DA ÇOK FAAL"

Türkiye'deki süreçle Azerbaycan arasında ilişki olduğunu savunan Markov, "Türkiye'de darbe girişimini Fetüllah Gülen ağı ve onun ABD yanlısı güçleri yaptı. Bu ağ Azerbaycan'da da faal çalışıyordu. Onların gücünü hiç bir şekilde gözardı etmemek lazım.

Dolayısıyla Cumhurbaşkanı Yardımcısı makamının oluşturulması ve Cumhurbaşkanı'nın (İlham Aliyev) yakını olan bir kişinin bu göreve getirilmesi, bazılarının mevcüt cumhurbaşkanına yönelik yasadışı eylem isteklerini önlemek amacını taşıyor" dedi.

Bu içeriğe yorum yazabilirsiniz

Henüz hiç kimse yorum yazmadı.