Murat Bostancı kimdir?
Kim kimdir?

Murat Bostancı kimdir?

İnternet Medya -
Rallici bir ailenin oğlu olan Murat Bostancı doğduğundan bu yana otomobil koltuğunda. Bostancı 29 yaşındadır...

1988 doğumlu Murat Bostancı, rallici bir aileden geliyor. Babası Serdar Bostancı Türkiye ve Balkan Şampiyonu. Aynı zamanda Avrupa Şampiyonası'nda ilk yarış kazanan Türk pilot. Murat Bostancı'nın annesi Yeşim Bostancı ise Türkiye'nin ilk kadın co-pilotlarından. Ralli şampiyonu Murat Bostancı, Uluslararası Otomobil Federasyonu'nun (FIA) listesine giren ilk Türk'tür. 

Castrol Ford Team Türkiye pilotları Murat Bostancı- Onur Vatansever ikilisi 2015'te rallinin UEFA Kupası olarak adlandırılan Avrupa Ralli Kupası'nı kazandı. Böylece tarihi bir başarıya imza attılar.

murat_bostanci_ralli.jpg

Murat Bostancı resmi sitesinde kendini şu sözlerle tanımlıyor; "Ben Murat Bostancı. Amacım Dünya Ralli Şampiyonasında rekabet gücü yüksek ilk Türk ralli pilotu olmak."

Bostancı'nın sporları Ford ve Castrol ise bir cümle ile başarılar diliyor. İşte o sözler...

"Murat, yapabileceğini hepimiz biliyoruz!.. Bu zor süreçte en az senin kadar kararlı bir şekilde arkandayız; WRC'nin en üst basamaklarına giden yolun açık olsun." (Aykut Özüner Ford OtosanGenel Müdür Yardımcısı)

murat_bostanci_baba_aile.jpg
Rallici ailenin cocuğu olan Murat Bostancı'nın babasının direksiyon başında olduğu ve kendisinin de çocuksu meraklı gözlerle izlemesi..

"İşler zorlaşınca, güçlüler harekete geçer. Motorunda dünyanın en iyi madeni yağı ile Murat'ın tüm güçlükleri yeneceğine ve hepimizi gururlandıracağına eminim."

(Kerim Kermen, Castrol Türkiye Madeni Yağlar Ülke Müdürü)

Bu içeriğe yorum yazabilirsiniz

Henüz hiç kimse yorum yazmadı.