Philip Gordon kimdir?
Kim kimdir?

Philip Gordon kimdir?

İnternet Medya -
1962 ABD doğumlu Philip Gordon, diplomat ve ABD'nin dış politika uzmanıdır. Obama tarafından konseye atanmıştır.

30 Ağustos 1962 ABD doğumlu olan Gordon 53 yaşındadır (2016). Johns Hopkins Üniversitesi'nden mezun olmuştur. Amerikalı bir diplomat ve bir dış politika uzmanıdır. Gordon şu anda ABD Dışişleri Konseyi'nin kıdemli bir üyesidir. Dış İlişkiler Konseyi onun ABD dış politikası üzerinde durmasını istiyor. ABD'nin Ortadoğu uzmanıdır.

ABD'nin Ortadoğu politikası, İsrail-Filistin konular, Orta Doğu bölgesel konular, Avrupa ve AB, Rusya, Türkiye, nükleer silahlar, zeka, terörizm, ve uluslararası ekonomide uzmandır.

2009-2013 arası ABD-Avrupa ve Avrasya İlişkileri Koordinatörlüğü yapan Gordon, 2013-2015 yılları arasında Obama'nın özel danışmanlığının yanısıra Beyaz Saray Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Körfez ülkeleri ilişkilerinden sorumlu koordinatörlük görevindeydi. Şu an ise ABD Dışişleri Konseyi'nde kıdemli üye olarak siyasi hayatını sürdürüyor.

ABD Başkanı Obama'nın eski Danışmanı olan Philip Gordon, son olarak Suriye için hazırladığı 'Deescalation and Decentralization' planı Beyaz Saray tarafından kabul gördü. Gordon'un 2 yıl önce hazırladığı ve 'Çatışmayı bitirmek ve adem-i merkeziyetçiliği güçlendirmek' konulu plan ABD tarafından devreye sokuldu.

Bu içeriğe yorum yazabilirsiniz

Henüz hiç kimse yorum yazmadı.