Rauf Maltaş kimdir?
Kim kimdir?

Rauf Maltaş kimdir?

İnternet Medya -
Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümü mezunu Rauf Maltaş, Anadolu Ajansı muhabiridir.

985 yılında Malatya Akçadağ'da doğdu. İlk ve orta okulu Malatya'da, liseyi Kayseri'de okudu. 2008 yılında Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olduktan sonra dil eğitimi için bir süre Amerika'ya gitti.

Daha sonra Konya'da yerel bir televizyonda gazetecilik mesleğine adım atan Maltaş, 2009 yılında Anadolu Ajansı Şanlıurfa Bürosunda göreve başladı.

Maltaş, Suriye'deki iç savaş başta olmak üzere Hatay, Gaziantep, Şanlıurfa ve Kilis sınırlarındaki gelişmeleri izledi.

Özellikle terör örgütü DAEŞ'in Kobani'ye (Ayn el Arap) saldırısının ardından zaman zaman Kobani'ye giden Maltaş, Suriyeli Kürtlerin yaşadığı sıkıntıları yaptığı haberlerle dünya kamuoyuna aktardı.

rauf_maltas_anadoluajansi.jpgAnadolu Ajansı adına yerelden ulusala bir çok habere imza atan Rauf Maltaş, bölgenin önemli konu ve sorunlarının gazetelerde de yer almasını sağladı.

20 Şubat 2016 Cumartesi günü, Anadolu Ajansı muhabirleri Onur Çoban ve Kenan Yeşilyurt ile Mardin'in Nusaybin ilçesinde görev yaptıkları esnada PKK'lı teröristler tarafından kaçırılan Rauf Maltaş, diğer gün sağsalim serbest bırakıldı. Terörle mücadelenin sürdüğü Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde görev alan Rauf Maltaş, güvenlik güçlerinin operasyonlarını takip ediyordu.

Bu içeriğe yorum yazabilirsiniz

Henüz hiç kimse yorum yazmadı.