Teknoloji
24 Aralık 2019 Salı

Rusya'nın Uydusuna Gök Taşı Çarptı

Haberin detayları için tıklayınız
Rusya'nın Uydusuna Gök Taşı Çarptı
Rusya Federal Uzay Ajansı Roscosmos bugün resmi web sitesind yaptığı açıklamada, Rusya'nın Meteor-M uydularından birinin harici bir etkiden, muhtemelen bir mikrometeorit çarpışmasından sonra kontrol edilemez hale geldiğini bildirdi.

Roscosmos, '18 Aralık 2019'da, Meteor-M2-2 uydusunda dış etkinin (muhtemelen bir mikrometeorit) neden olduğu acil bir durum bildirildi. Sonuç olarak, uzay aracının yörüngesinin parametreleri değiştirildi ve yüksek açısal hızda yönlendirilmemiş uçuş moduna girdi. Bundan sonra, uzay aracı enerji tasarrufu moduna geçti. ' denildi.

Uydunun, Rus yer kontrol bölgesine girdiğinde ve yerle temas kurduğunda, operasyonlarını düzeltme çabalarına başlatıldığı bildirildi.

TEMMUZ AYINDA YÖRÜNGESİNE GÖNDERİLMİŞTİ

5 Temmuz'da Türkiye saati ile 08:41'de Rusya'nın Amur Oblastı'nda bulunan Vostoçni Uzay Üssü'nden Meteor M2-2 hava ve iklim izleme uydusu Soyuz-2-1b roketi ile fırlatılmıştı.

Roket ana yükü olan iklim uydusu Meteor M2-2 ile birlikte 32 uyduyu da taşınmıştı.

2 bin 750 kilogramlık Meteor-M No. 2-2 uydusu 832 kilometrelik yörüngesinden, havayı, ozon tabakasını, okyanus yüzey sıcaklığını ve buz koşullarını izlemek için tasarlandı.

Uydu, Meteor-M serisinin üçüncü uydusu ve aynı zamanda 2017'de yılında fırlatılan ve roketin patlaması ile tahrip olup okyanusa çakılan Meteor M2-1'in yerine kullanılıyor.
Teknoloji

iPhone 12'lerin Türkiye satış fiyatları ne olacak?

Apple merakla beklenen iPhone 12'lerin tanıtımını yaptı. Teknoloji devinin cihazların yurt dışı satış fiyatlarını açıklamasının ardından iPhone hayranları Türkiye fiyatlarını merak eder oldu. İşte iPhone 12'lerin Türkiye satış fiyatları.

Teknoloji

PUBG MOBILE 2. YIL DÖNÜMÜNÜ KUTLUYOR!

OYUN İÇİ LUNAPARK ETKİNLİĞİ VE ROYALE PASS 12. SEZONU '2GETHER WE PLAY' OYUN SEVERLERİ BEKLİYOR PUBG MOBILE, 2. yıl dönümü kutlamaları kapsamında oyun severleri interaktif mini oyunlar, etkinlikler ve tamamen yenilenen Royale Pass sezonu ile karşılıyor