Sondakika
7 Ocak 2018 Pazar

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç dökülmesi gerek yaşlılıktan kaynaklı hücrelerin azalmasından kaynaklı gerek stres ve düzensiz hayat koşulları gerekse yapısal bir süreç ile irsi olarak saç dökülmeleri görülmektedir.
Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Genellikle erkeklerde görülmekte olan bu problem bayanlarda da görülebilmekte olup saç ekimi bayanlara da uygulanabilmektedir. Bunun dışında yaşanan talihsiz kazalar, saç kıran gibi hastalıklar sebebi ile de bazı saç kayıpları yaşanabilmektedir. Bu gibi sorunlarla karşı karşıya kalıp kellik problemi çekmek istemeyen insanlar gerek ruhsal sağlıkları gerek ise estetik görünümleri için saç ektirmek istemektedirler. Saç ektirmeye karar veren kişiler bir sürece gireceklerini unutmayıp operasyon öncesi, operasyon anı ve operasyon sonrası için hazırlıklı olmalılardır. Saç ektirmeye karar veren bayan ya da erkek hastalar öncelikle ön araştırma yaparak bu süreci öğrenebilirler. Bununla birlikte tercih edecekleri uzman doktorlara giderek saç ektirme operasyonu ile ilgili detaylı bilgi alarak, saç ektirme operasyonlarına uygun olup olmadıklarını öğrenmek amacı ile doktorlarının yönlendirdiği şekilde bazı tetkik ve tahliller sağlanarak yapılıp yapılamayacağını öğrenirler. Saç ekiminin bir süreç olduğunu unutmamaları gereken hastaların olumlu sonuçlar alabilmeleri için saç ekim operasyonuna uygun olup olmadıklarına bakılmaktadır.

Saç ektirmek isteyen, kellik gibi problemlerle karşı karşıya olan bayan ya da erkek hastaların ilk merak ettikleri konu saç ekimi fiyatları olmaktadır. Bu konuda standart bir fiyat uygulaması yoktur. Bunun sebebi saç sorunu yaşayan hastalara uygulanacak olan tedavi de saç dökülme nedenleri, farklı saç ekim tekniklerini doğurmakta olup bu noktada hastanın en hızlı şekilde günlük hayata dönebileceği  ve en pozitif sonuçları alacakları saç ekim tekniğini seçecek olan hekimleri ile görüşme yaparak, saç ekimine uygun olup olmadıklarını öğrendikten sonra saç dökülme probleminin büyüklüğü, şekilleri ve oluşum sebebi belirlenir. Bu belirlemeden sonra hangi teknikle uygulanacağına karar verilen saç ekiminde bir fiyatlandırma yapılmaktadır.  Saç ekimi uzman hekimin hasta üzerinde kararlaştırdığı uygun kıl kökü bölgelerinden tek tek sağlıklı olan kılları seçerek operasyon yapılacak bölgeye uygulanmaktadır. Operasyon süresi uygulanacak bölgelerin genişliğine göre değişmektedir. Operasyon sonrası da oldukça önemli olup, hekimlerinin tavsiyelerine uymak gerekir.

Sondakika

Ey Türkiye

EY Türkiye, dünya genelinde onlarca çalışanı ile bağımsız denetim, danışmanlık, kurumsal finansman ve vergi alanlarında hizmet veriyor.

Sondakika

Seo Hakkında Bilinen 4 Yanlış

Oldukça yeni olan SEO sektörü, hem çok geniş hem de devasa bir yapıya sahiptir. Dünyada belli noktalara gelen bu sektör ülkemizde henüz daha işin başı seviyelerindedir.

Sondakika

İltisak ne anlama geliyor, ne demek?

İltisak'ın ne anlama geldiğiyle ilgili insanlar son günlerde arama motorlarında aramalarda bulunuyorlar. Biz de siz değerli okurlarımız için İltisak'ın ne anlama geldiğini araştırdık.

Sondakika

Zebra perde nasıl takılır?

İnternetten sipariş ettiğiniz perdeyi bir dakikada nasıl takacağınızı gösteren, perde uzmanlarından tiyoların olduğu bu videolu içerikte zebra ve stor perdelerin hızlı ve kolay takılmasını anlatıyoruz.