Soylu: Defalarca Söyledik, Dalga Geçtiler! Az Mesafe Kaldı!
Siyaset

Soylu: Defalarca Söyledik, Dalga Geçtiler! Az Mesafe Kaldı!

İnternet Medya -
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kato Dağı'nın artık ay yıldızlı bayrağın hüküm sürdüğü, ezan-ı Muhammedi'nin beş vakit okunduğu bir yer olduğunu söyledi. Soylu, Kato Dağı'ndan Kandil Dağı'na az mesafe kaldığını belirterek, 'defalarca söyledik, bizimle dal

Bakan Soylu, Trabzon İl Başkanlığınca Ramazan Bayramı dolayısıyla Atatürk Alanı'nda organize edilen programda yaptığı konuşmada, Allah'tan ülkenin birliğini ve beraberliğini daim etmesini diledi.

Bakan Soylu, vatandaşlara Cumhurbaşkanı 'ın ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı 'ın selamlarını ve bayram tebriklerini iletti.

'KATO DAĞI 2,5 YIL ÖNCE BİRİLERİNİN OYUN ALANIYDI'

Bugün Kato Dağı'nda askerlerle bir araya geldiğini anımsatan Soylu, Kato Dağı'nın bundan 2,5 yıl evvel birilerinin oyun alanı olduğuna dikkati çekti.

Soylu, yıllardır Türkiye'ye yönelik hain planların yapıldığı Kato Dağı'na dört kez gittiğini dile getirerek, şöyle devam etti:

'KATO DAĞI ARTIK AY YILDIZLI BAYRAĞIN HÜKÜM SÜRDÜĞÜ VE 5 VAKİT EZANIN OKUNDUĞU BİR YER'

'Bir mesaj vermek istiyoruz, artık burası sizin lojistiğinizin sağlandığı, artık burası sizin teröristlerin eğitim yuvası olduğu, artık burası sizin bütün Türkiye'ye birliğinin ve beraberliğinin ortadan kalkması için zehir salgıladığınız yer değil. Artık burası ay yıldızlı bayrağın hüküm sürdüğü, ezan-ı Muhammedi'nin beş vakit okunduğu bir yer. Bilesiniz ki oradan verdiğimiz mesaj açık ve nettir, bu meydanlardan bunu defalarca söyledik, o zaman bizimle dalga geçtiler, 'hadi yap görelim' dediler. Biz hep, 'Bu terör bitecek, ülkem huzur içerisinde olacak' dedik. Şimdi burada bir şey söylüyorum, Kato Dağı'ndan Kandil Dağı'na az mesafe kaldı Trabzon, az mesafe. '

'BOYUN EĞEN, GERİ ADIM ATAN BİR TÜRKİYE DEĞİL'

Bugün Türkiye'nin her tarafında huzur ve güven olduğunun altını çizen Soylu, 'Kato Dağı'ndan Beytüşşebap'a indik. Beytüşşebap, PKK'nın en önemli merkezlerinden bir tanesiydi, şimdi 'nin bayrağı, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin bayrağı, milletimizin bayrağı ve hizmetkarlık bayrağı orada dalgalanıyor. Keşke sabah olsaydınız da Beytüşşebap meydanında, baskıdan kurtulan, çocuklarını özgür, hür ve bağımsız bir Türkiye'de yetiştirecek o insanların bayram sevincini hep beraber yaşayabilseydik.' diye konuştu.

Terörle mücadele sonrasında bölgede yaşanan gelişmeleri değerlendiren Soylu, bu başarının milletin ısrarı, kararlılığı ve iradesi ile elde edildiğini vurguladı.

KAYNAK: AA

Bu içeriğe yorum yazabilirsiniz

Henüz hiç kimse yorum yazmadı.