Van, Diyarbakır ve Mardin Belediyeleri Pkk Karargahı Olmuştu
Siyaset

Van, Diyarbakır ve Mardin Belediyeleri Pkk Karargahı Olmuştu

İnternet Medya -
İçişleri Bakanlığının aldığı kararla Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Selçuk Mızraklı, Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk ve Van Büyükşehir Belediye Başkanı Bedia Özgökçe Ertan görevlerinden uzaklaştırıldı. Belediye başkanlarının görevler

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Mızraklı, önceki dönemde kayyumun terör bağlantıları nedeniyle işten çıkarttığı 248 kişiyi, göreve başladıktan sonra belediyeye geri alarak belediye binasını adete bir PKK karargahına çevirdi. Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Türk, 313 Hak-İş üyesini 'li olmadıkları gerekçesiyle işten çıkartmış ve yerlerine terör bağlantılı kişileri getirmişti. Türk bunlara ek olarak belediyede çalışan şehit yakınlarını tespit ederek hepsinin iş akitlerini sonlandırmıştı. Van Büyükşehir Belediye Başkanı Ertan hakkında ise geçtiğimiz günlerde 'li olmayan ilçelerin yardım taleplerini redderek diğer 'li illerin belediyelerine yardım yaptığı gerekçesiyle Van Cumhuriyet Başsavcılığı, tarafından soruşturma başlatılmıştı.

erör örgütleriyle bağlantılı kişileri işe almaları, şehit yakınlarını işten çıkartmaları ve büyükşehir bütçesini ilçeler arasında adil dağıtmadıkları gerekçesiyle haklarında birçok tartışma konusu olan Diyarbakır, Mardin ve Van büyükşehir belediyesi başkanları görevlerinden alındı.

Diyarbakır, Mardin ve Van belediyeleri seçimlerden sonra icraatlar yerine skandallarla anıldı. Selçuk Mızraklı, ve göreve geldikleri günden beri şehit yakınlarını işten çıkartmak, terörle bağlantılı kişilere belediyede önemli pozisyonlara getirtmek ve büyükşehir bütçesini adil kullanmama gibi birçok skandala imza attı.

BELEDİYELER PKK KARARGAHI OLDU

Adnan Selçuk Mızraklı

HDP'li Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı , seçimlerden sonra koltukta geçirdiği 4 ay içerisinde belediyeyi PKK karargahına çevirdi. Kayyumun PKK bağlantıları nedeniyle iş akitlerini feshettiği 248 kişiyi işe geri alarak belediyenin bünyesine tekrar dahil eden Mızraklı, PKK elebaşlarından Muzaffer Ayata'nın yakınını 'başkan danışmanı', Sabri Ok'un yeğeni Selda Baran'ı da Kadın ve Aile Daire Başkanı olarak atadı.

HDP'Lİ OLMAYAN TÜM İŞÇİLERİ KOVDULAR

Ahmet Türk

HDP'li Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı , belediye iştirakı olan birçok şirketin yönetimine PKK bağlantılı kişileri getirdi. Türk ayrıca 313 Hak-İş üyesi işçiyi 'li olmadıkları gerekçesiyle işten çıkarttı.

HDP'Lİ OLMAYAN BELEDİYEYE YARDIMI KESTİ

Bedia Özgökçe Ertan

HDP'li Van Büyükşehir Belediye Başkanı hakkında Van Cumhuriyet Başsavcılığı, büyükşehir belediyesinin kentteki 'li belediyelerin yardım talebini reddederek başka illerdeki 'li belediyelere yardım yaptığı iddialarına ilişkin resen soruşturma başlattı.

Bu içeriğe yorum yazabilirsiniz

Henüz hiç kimse yorum yazmadı.