Siyaset
11 Haziran 2019 Salı

ve Proje Raydan Çıktı

'Sevgi pıtırcığı' olarak pazarlanan CHP'nin İstanbul adayı İmamoğlu, 31 Mart seçimlerinin oy hırsızlığı nedeniyle iptali sonrası rolünü yapamaz hale geldi ve raydan çıktı.
ve Proje Raydan Çıktı
Beylikdüzü Belediye Başkanlığı döneminde adı kavgalarla anılan, karakol basıp polise saldıran, adamlarına gazeteci dövdüren 'nin İBB adayı , yine özüne döndü. İmamoğlu, 31 Mart seçimleri öncesinde anlaştığı reklam ajanslarının kendine çizdiği yol haritasını takip etti. 'Sevgi', 'saygı' ve 'kardeşlik' gibi söylemleri dilinden düşürmeyen İmamoğlu, en gerilimli durumları bile benzer sözlerle geçiştirdi. Ancak 31 Mart seçimlerinin iptal edilmesinin ardından proje raydan çıktı.

YSK'YI İHANETLE SUÇLADI

Seçimlerin iptaline ilişkin kararının açıklanmasının ardından yaptığı konuşmada doğrudan YSK'yı ihanetle suçladı. Bir gün önce YKS'ya güveniyorum diyen İmamoğlu, bir gün sonra, 'Bu ülkede karar vericiler gaflet, dalalet ve hatta hıyanet içinde olabilirler…' İmamoğlu terbiye sınırlarını aşan diğer ifadeleri ise rakibi ve Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu'ya yönelik oldu.

ADAM YERİNE KOYMUYORUM

Binali Yıldırım'ın 'Seçim neden iptal oldu?' sorusuna verdiği 'Çünkü çaldılar' cevabına bozulan İmamoğlu yine kontrolden çıktı. Gece yarısı çektiği videoyu paylaşan İmamoğlu, ' Başkan olursun, Bakan olursun Meclis Başkanı olursun ama… Neyse…' ifadelerini kullandı. Diğer bomba ise bir televizyon kanalında patladı. Tevfik Göksu'nun Trabzonlulara 'Pontuslu' dediğini iddia eden İmamoğlu, yalanı ortaya çıkınca, 'Belediye başkanını da o haberi yapanı da adam yerine koymuyorum' ifadeleri kullandı.

ESNAFA: UKALALIK YAPMA

Bir diğer tartışma ise Arnavutköy'de yaşandı. Kendisine bir soru soran bir esnafı ikna etmeye çalışan İmamoğlu, başaramayınca öfke saçtı. 'Bana ukalalık yapma' diyerek vatandaşa çıkışan İmamoğlu, 'Yazık sana yazık. Beynin uyuşmuş' İfadelerini kullandı. İmamoğlu daha sonra da 'Ne okudun sen?' diyerek aşağılamaya çalıştı.

VALİYE: İTLİK YAPMIŞTIR

İmamoğlu'nun son skandalı Ordu'da yaşandı. Karadeniz turunu tamamlayıp İstanbul'a dönmek için gittiği Ordu-Giresun Havalimanı'nda olay çıkardı. Vatandaşın kullandığı salon yerine izni olmadığı halde VIP salonunu kullanmak isteyen İmamoğlu ve Genel Başkan Yardımcısı ile beraberindeki 'liler hem Ordu Valisi'ne hem de görevli polislere hakaretler yağdırdı. İmamoğlu, kendisine refakat eden polislere hitaben söylediği 'Bu vali itlik yapmıştır. Kendisine aynen iletin' ifadesini kullandı. Torun ise polisleri 'Tayip'in uşakları, haysiyetsizler, şerefsizler. Bunu it valinin yaptırdığını biliyorum. O valinin …… getireceğim. Bu devran döner elbet, herkes hesabını verecek' gibi küfürler etti.

'İT' DEĞİL 'BASİT' DEMİŞ!

Ciddi öfke kontrolü problemi yaşayan İmamoğlu, iddiaya göre bu skandalın ardından reklam ajansı ve psikologların tavsiyesi üzerine 2 gün tatile çıktı. Tatilin ardından ekran karşısına çıkan İmamoğlu, 'lilerin hakaret etmediğini iddia ederek dalga geçer gibi açıklamalarda bulundu. Kendisinin ayrıcalıklı görerek anne ve babasına ait çantaların x-ray cihazından geçirilmesi geçirilmesini eleştiren İmamoğlu şunları kaydetti: 'Vali bir tuzak kurmuştur. Karadeniz turunda tam 20 konuşma yaptım. Yanımda olan insanlar, sesimin çıkmadığını, bazı kelimelerin yarısının çıktığını, yarısının çıkmadığını çok iyi biliyorlar. Valinin basitliğine, gereken ifademle orada işarette bulundum.'

O KÜFÜRLERE TÜM GÖREVLİLER ŞAHİT

Yeni Şafak olaya şahit olan isimlere ulaştı. Alınan bilgiye göre İmamoğlu ve ile beraberindekiler baskın yapar gibi VIP salonuna girmek isteyince gerilim çıktı. Bu gerilim sırasında basına yansıyan hakaretleri tümü edildi. Bu hakaretler tüm görevliler tarafından tutanak altına alınıp imzalanarak ilgili makamlara sunuldu.

Yenişafak
Siyaset

Bu kez aday mısınız? sorusuna yanıt verdi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Cumhurbaşkanlığı seçiminde bu kez aday mısınız?" sorusuna "Cumhurbaşkanı olacak kişinin aynı zamanda bir partinin genel başkanı olmaması lazım" diye cevap verdi.

Siyaset

MHP'den Türkeş'e sert yanıt

MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin basın danışmanı Yıldıray Çiçek, Alparslan Türkeş'in oğlu Kutalmış Türkeş'in paylaşımına cevaben yaptığı açıklamada "Hem vefasızlık yapıyor, hem terbiyesizlik yapıyor" ifadelerini kullandı.

Siyaset

Kulislerden şok iddia!

CHP'li Enis Berberoğlu ile HDP'li Leyla Güven ve Musa Farisoğulları hakkında kesinleşmiş yargı kararlarının neden 2 yıl bekledikten sonra şimdi Meclis'te okunmasıyla ilgili kulislerde konuşulan iddia...