Halil İbrahim İyioğlu

Halil İbrahim İyioğlu

internetmedya.com
Halil İbrahim İyioğlu

15 Temmuz'u anmayı hak etmek

İnternet Medya -

  Kim bilebilirdi ki 249 şehit  ve yüzlerce Gazi verdiğimiz o kara gece, ülkemizin yeniden dirilişine vesile olacak. Geçen bir yılda yapılanlar inanılmaz.
    
     Darbe sonrasında Cumhurbaşkanı ve Başbakan olacak hainlerin ivedilikle tespit edilip yakalanması bu günlere gelineceğinin işaret fişeğiydi. Kanlı darbe girişiminin yakalanan siyasi elebaşları konuşturuldular ve hain örgüt yukarıdan aşağı doğru çözüldü. Devletimiz, geçmişte ne görev yaparsa yapsın, hiçbir fetö mensubuna acımadı. Ülke yönetiminin en tepelerinde bu örgüte üye olan, yardım ve yataklık ettiği belirlenenler, ihanetinin bedelini müebbet hapisle ödüyor. 
      
       Büyüklerimiz , en yakınlarına kadar sokulmuş bu hainleri elleriyle adalete teslim etti. Ne denmişti o kara gecede, " ÖLÜMÜNE". Öyle de oldu, olmakta. Belki zor olmuştur ama 249 şehidimizin aziz hatırası için bunu yaptılar. 

    Örgüt üyesi holding patronları da , suçlu olan siyasiler ve bürokratlar gibi demir parmaklıklar ardında artık. Aralarındaki çıkar ilişkileri inanılmaz boyuttaymış.  Ülkemizin saygın işadamları sandığımız bu hainler yıllarca ergenekonu , fetöyü  finanse etmiş. Neyse ki adalet sağlayıcıları hiçbir adaletsizlik telkinine boyun eğmedi ve böyle telkinlerde bulunanları bile cezalandırdı.

      Hain kalkışmadan sadece birkaç ay sonra dereyi geçtik, atlar gitti yerlerine arslanlar geldi. Millet artık daha güvenle başını yastığa koyuyor.  Fetonun masasında veya dibinde fotoğrafı olup basına sızan büyüklerimizin çoğu gitti , fotoğrafı olup kalan birkaçı da fetoyu tokatlarken kameraya yakalanmış olanlar.
 
     Avrupa Birliği'ne girilmesi konusunda referanduma gidilmesi güzeldi, beklendiği gibi de oldu. Kimse ülkemize artık yeni fasıllar açma bahanesi ile müstemleke memleketiymiş gibi davranamayacak. Vizesiz avrupa diye az mı kandırıldık.

   Bir uyanış başlayınca her alana yayıldı. Adli suçlarda bile ciddi azalmalar var. Bu kadar büyük konumlarda bulunmuş suçlulara acımayan devlet  bize hiç acımaz düşüncesi, suçların azalmasında etkili oldu mutlaka. Allahcc ' nun hükmüyle hükmediliyor. Kısasa kısasta hayat var.

      Ülkenin bu çıkışı uluslararası ilişkilerde de kendini gösterdi. Muhteşem bir dış politika izlenerek kaçak fetö üyelerinin iadesi sağlandı. Bugün neredeyse hepsinin  demir parmaklıklar ardında olması güzel.

    İlk anlarda yaşanan kargaşada yapılan yanlış gözaltı ve tutuklamalar bir bir düzeltildi ve düzeltilimekte. Bu yanlışa maruz kalmış vatandaşlar bile "yapılan bunca güzel iş karşısında bizim sıkıntımız önemsiz, adaletin tecelli edeceği nasılsa belli,  birkaç aylık cezaevi vatana feda olsun" diyebiliyor.
 
   Fetö can çekişiyor, ya pkk. Asker ve polis içine çöreklenmiş hainler tamamen temizlenince, devletin asker ve polisinin gölgesi bile yetti. Askerimiz ve polisimiz suçlularla mücadele ederken, yarın bu görevlerimden dolayı yargılanır mıyım endişesi taşımıyor. Biliyor ki doğru olduğu müddetçe devleti hep yanında. 
 
   İnanılmaz ama bu rüzgar muhalefeti bile etkiledi. Anamuhalefetin başına kasetle gelen proje gitti. Yerinde vatanını ve milletini düşünen milli bir lider var. Ülke için güzel bir sinerji sağlıyor.
    
      Yani kardeşlerim, 249 şehit göklerden bizi seyrederken her damla kanlarını helal etmiştir diyebiliyorum. En tepeden, en sona hepimizin alnı ak. Fetih sonrası, 30 Mayıs1453 günündeki şahlanış kadar olmasa da, o çizgi ve ruh ile ilerleniyor. Böyle olunca başta büyüklerimiz olmak üzere hepimiz 15 temmuz'u anmayı hak ettik , emeği geçen herkesten Allahcc razı olsun.

      Bütün bu güzel gelişmelere rağmen yine de Allahcc bir daha bu ülkeye 15 Temmuzlar yaşatmasın. Amin.