Dünya
24 Haziran 2019 Pazartesi

Yunan Basınından Erdoğan'a Ağır Hakaretler! Atılan Başlığa Bakın

YSK'nın aldığı kararla tekrarlanan İstanbul seçimini CHP'nin adayı Ekrem İmamoğlu kazandı. 31 Mart seçimlerinde "İstanbul'u fetheden Yunan" manşetleri atan Yunan basını, 23 Haziran sonrası Türkiye ve Erdoğan'a olan nefretini tekrar ortaya koydu. Devletin
Yunan Basınından Erdoğan'a Ağır Hakaretler! Atılan Başlığa Bakın
İstanbul'da 23 Haziran'da yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerini Millet İttifakı adayı 'li kazandı. 31 Mart'ta 'İstanbul'u fetheden Yunan' manşetleri atan Yunan basını Cumhurbaşkanı için küstah ifadeler kullandı.

ERDOĞAN DÜŞMANLIĞININ GÖZLERİNİ NASIL DÖNDÜRDÜĞÜNÜN İTİRAFI GİBİ SÖZLER

Yunanistan devlet televizyonu ERT, ikinci kez yapılan seçimlerde 'nun kesin şekilde kazandığını ve başarısını tekrarladığı yorumuna yer verdi. Kanal ayrıca İmamoğlu'nun Atatürk'ün Cumhuriyet Halk Partisi adayı olduğunu, milliyetçi İYİ Parti ile Kürtlerin siyasi kanadı 'nin birbirlerine düşman olmalarına rağmen Erdoğan'a karşı birleşerek adayına destek verdiğini yazdı.

TA NEA'DAN ERDOĞAN İÇİN ALÇAK MANŞET: SULTAN'A TOKAT

Ülkenin çok tirajlı gazetelerinden Ta Nea seçim sonuçlarını 'Sultan'a tokat, İmamoğlu tekrar kazandı' manşetiyle duyurdu. Haberde Erdoğan ve politikalarının bir kez daha demokrat adayı karşısında yenilgiye uğradığı, 'nun pazar günü yapılan seçimleri rakibi Binali Yıldırım'a karşı çok büyük bir farkla kazandığını belirtildi.

'İMAMOĞLU'NDAN TERTEMİZ GALİBİYET'

Ethnos Gazetesi ise attığı başlıkta 'İmamoğlu İstanbul'da tertemiz bir galibiyet kazandı' dedi. Haberde adayı 'nun Türkiye'nin en büyük şehrinde büyük bir galibiyet elde ettiğini ve Türk medyasının dahi halkın sabaha kadar süren coşkusuna karşı irkildiği ifade edildi. Bunun yanında muhalif gazetelerin Türkiye'deki siyasi arenanın değişmeye başladığını yazdığı belirtildi.

YUNANİSTAN DEVLET AJANSI'NDAN SKANDAL MANŞET

Devlet kurumu Atina Haber Ajansı ise Türk muhalefetinin Erdoğan'a önemli bir mağlubiyet yaşattığını ve İmamoğlu'nun ikinci kez seçimlerden zaferle ayrıldığını aktardı. Ajans bunun yanında merkez sağda duran ve İslami değerleri ön plana çıkaran 'nin politikalarının artık 'halk tarafından kabul görmediği' yorumunu yaptı.

KAYNAK: EURONEWS
Dünya

Japonya Başbakanı Abe istifa edecek

Ülkesinde en uzun süre ve kesintisiz en uzun süre görev yapan unvanına sahip Japonya Başbakanı Shinzo Abe'nin sağlık sorunları gerekçesiyle istifa etme kararı aldı.