1. WEB TV

  2. GÜNCEL

  3. Fatih Erbakan Pakistan darbesini 1 yıl önceden tespit etti

Fatih Erbakan Pakistan darbesini 1 yıl önceden tespit etti

2016 yılının Ağustos ayında Fatih Altaylı’nın sunmuş olduğu “Teke Tek” isimli programa katılan Erbakan Vakfı Genel Başkanı Fatih Erbakan Pakistan’a kısa bir süre önce yaşanan olayları yaklaşık 1 yıl önceden tespit etti.

Erbakan Vakfı Genel Başkanı Fatih Erbakan Pakistan’da yaşanan Anayasa darbesini yaklaşık 1 yıl önce tespit ederek çok çarpıcı açıklamalarda bulunduğu ortaya çıktı.

Erbakan Vakfı Genel Başkanı Fatih Erbakan’ın Fatih Altaylı’nın sunduğu “Teke Tek” isimli programda yapmış olduğu açıklamalardan önemli başlıklar şöyle;

1-Pakistan Anayasa Mahkemesinin seçilmiş Başbakan Navaz Şerif’i  FETÖ benzeri bir yargı darbesiyle görevden alması, küresel operasyondur.

2-Darbe’nin maşası, Pakistan’ın FETÖ’su olarak bilinen Tahir-ül Kadri isimli cemaat ve uzun yıllardır Kanada’da yaşayan lideridir.

3-FETÖ elebaşı Gülen ile Kadri’nin başında bulunduğu cemaat örgütlenme biçimi olarak neredeyse birbirinin aynısıdır.

4-Cemaatin lideri olan Tahir-ül Kadri, ülkesinde güvende olmadığını söyleyerek uzun yıllardır Kanada'da yaşamaktadır.

5-Dinlerarası diyalog felsefesini benimseyen yapı, hem STK’lar aracılığıyla yayılıyor hem de uluslararası kurumların desteğini almaktadır.

6-Kadri, demokrasi yanlısı görünmekle birlikte ülkesini Batı’ya şikayet etmekte ve rüyasında Peygamber Efendimizi gördüğünü söylemektedir.

7-1981’de Hıristiyan-Müslüman Diyalog Formunu kuran Kadri, kendi vakıflarının idaresindeki okullarda modern eğitim vermekle övünmektedir.

8-Pakistan devletine sızmış olan Tahir-ül Kadri isimli cemaatin hukuk ve güvenlik birimlerindeki etkisi son derece ileri düzeydedir.

9-Seçilmiş hükümetin kirli odaklar tarafından gaspedilmek istendiğini söyleyen Navaz Şerif’in uyarıları bu yargı darbesiyle doğrulanmıştır.

10-1947’den beri Pakistan’ın seçimle göreve gelen hiçbir başbakanının görev süresi tamamlayacak kadar iktidarda kalamayışı dikkat çekicidir.

VİDEOYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum
    Benzer Videolar