Güncel

Günlük aşılamada peş peşe rekorlar kırılıyor

Aşılamada peş peşe rekor müjdelerini veren Bakan Koca dün akşam saatlerinde yaptığı paylaşımda , "Bugün 1,5 milyonuncu doz aşı, saat 21.43'te uygulandı. Aşı ordumuz, 2 saat 17 dakika içinde 82 bin 232 doz aşı daha yaptı." dedi

Güncel

Soma maden faciası davasında karar!

13 Mayıs 2014 tarihinde yaşanan Soma faciasına ilişkin davada Soma Kömür İşletmeleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan 20; mühendisler Efkan Kurt ile Adem Osmanoğlu 12 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Güncel

Ege kıyılarını çürümüş yosunlar sardı

Ege kıyılarında da "Sargassum" türü yosunlar görülmeye başladı. Biyolog Prof. Dr. Barbaros Çetin, çürümüş yosun türünün deniz ekosistemini hızla çökertebileceğini ve turizm faaliyetlerini sekteye uğratabileceğini söyledi.

Güncel

Kabine toplantısı 21 Hazirana ertelendi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın programındaki yoğunluk nedeniyle maske ile pazar yasağının görüşüleceği kabine toplantısı 21 Haziran'a ertelendi. Erdoğan NATO Liderler Zirvesi'ne katılmak üzere Brüksel'e gidecek.

Güncel

Her yerde erken seçim isteyeceğim, bana katılın

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kişisel Twitter hesabı üzerinden gece yarısı bir video paylaştı. "Ben her yerde erken seçim isteyeceğim başka çarem kalmadı. Bana katılın. Her yerde bağıracağız; seçim hemen, hemen seçim" ifadelerini kullandı.

Güncel

Türkiye'de hangi ilimizde kaç cami var?

2020 senesinde Türkiye'de cami sayısı yüzde 0.20'lik artışla 89 bin 259'dan 89 bin 445 çıktı. TÜİK tarafından açıklanan rakamlara göre; Türkiye'de en çok cami bulunan iller sıralamasında İstanbul birinci sırada bulunuyor.

Güncel

Deniz salyası şimdi de Karadeniz'de!

Ordu'nun Fatsa ilçesinde, Karadeniz'de önceki gün küçük çaplı alanda deniz salyası görüldü. Balıkçıların ihbarı ile belediye ekipleri, deniz yüzeyindeki kirliliği temizledi.

Güncel

Koronavirüste vefat sayıları 100'ün altına geriledi

Koronavirüs tablosunda 100'ün altına gerileyen vefat sayılarıyla ilgili konuşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, aşının önemine dikkat çekerek "Sağlıklı günlere dönmek için yol doğru, kararlılıkla devam edelim" ifadelerini kullandı.

Güncel

Dünya basını büyük keşfi son dakika geçti!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Amasra 1 kuyusunda 135 milyar metreküplük bir doğal gaz rezervi keşfi daha yapıldığını açıkladı. Yeni rezerv haberi Yunanistan'ın gündemine otururken Reuters ise bilgiyi acil koduyla açıkladı.

Güncel

Sedat Peker'le ilgili ses getirecek bir iddia daha

Gazeteci Saygı Öztürk, Peker'le ilgili gündem yaratacak bir iddiada daha bulundu. Öztürk, Peker'in bazı siyasetçi, milletvekili, bürokrat ve gazetecilere, "dostluk nişanesi" olarak 24 ayar altından yapılmış tespih gönderdiğini söyledi.