Güncel

Mansur Yavaş, öğrencilerin barınma sorununa el attı

Öğrencilerin yurt ve barınma sorunları gündemde yerini korurken Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ankara'yı üniversite için tercih edip konaklama sıkıntısı çekenleri otellere ve yurtlara yerleştirmeye başladıklarını duyurdu.

Güncel

Artık bu mesleklerde ruhsatlı silah alabilecek

Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonu başkanı/ üyeleri, büyükşehir belediyelerinde görevli genel sekreterler, il özel idaresi genel sekreteri kapsama alındı. Müteahhitler de silah ruhsatı alacak meslek gruplarına eklendi.

Güncel

Çözümün adresi İmralı'dır

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu "Bay Kemal ve İttifakları" belgeselinin ilk bölümünde "Kürt sorunu çözmek için meşru bir organa ihtiyacımız var. HDP'yi meşru organ olarak görebiliriz' ifadelerini kullandı.

Güncel

3. doz aşı kararı ABD'de tartışma yarattı

ABD Gıda ve İlaç Dairesi Danışma Kurulu, Pfizer-BioNTech koronavirüs aşısının 3. doz olarak uygulanması fikrini tartıştı. Kurul, üçüncü dozun geniş çaplı olarak değil, yalnızca 65 yaş üstü kişilere uygulanması gerektiğini belirtti.

Güncel

Dolandırıcıların yeni yöntemine dikkat!

Dolandırıcıların yeni dolandırıcılık yöntemi çözüldü. "Hakkınızda 985 TL maske cezası uygulanmıştır" diye SMS atıp linke tıklatmaya çalışan dolandırıcılar, vatandaşların banka hesap şifrelerini ele geçiriyor.

Güncel

Türkiye'den 9 AB ülkesine tepki!

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, "Bildiriye imza atan AB ülkelerini dayanışma kisvesi altında Yunanistan ve GKRY'nin körü körüne peşinden giderek izledikleri tek yanlı ve taraflı tutumlarını terk etmeye davet ediyoruz" dedi.

Güncel

Gara'ya hava harekatı

MSB: Gara bölgesine icra edilen hava harekâtıyla 6 PKK'lı terörist daha etkisiz hâle getirildi. Terörle mücadelemiz etkin ve kararlı şekilde devam edecek.

Güncel

KYB'de liderlik kavgası: PKK ve MOSSAD arabulucu!

YPG'ye komuta eden Ferhat Abdi Şahin, koalisyon tarafından tahsis edilen helikopter ile Kamışlı'dan Süleymaniye'ye götürüldü. MOSSAD ajanlarının refakat ettiği terörist başı Şahin, Bafıl ve Lahur Talabani'nin barışması için çaba sarf etti.

Güncel

Muhalefette aday ikilemi!

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'nin "Seçime çok sayıda adayla gidilmeli" önerisine Meral Akşener'den sonra Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu ve Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'ndan da olumlu yanıt gelmedi.

Güncel

Okullarda ilk hafta sorunsuz geçti

Yüz yüze eğitime geçilmesinden sonra Bakan Koca, okullardaki koronavirüs bilançosuyla ilgili açıklamalar yaptı. Koca, "Okullarda ilk hafta sorunsuz geçti" dedi.

Güncel

Fatih Erbakan'a Prof. Dr. Ceyhan'dan yanıt

Koronavirüs aşısı olanlarla ilgili "O insanların yarı insan yarı maymun çocuklar doğurmasına sebep olabilirsiniz". Yorumu yapan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan'a Prof. Dr. Mehmet Ceyhan'dan yanıt geldi.

Güncel

TURKOVAC'ta yeni gelişme! Kritik anlaşma!

Yerli aşı TURKOVAC'da önemli bir gelişme daha yaşandı. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, yerli aşı TURKOVAC'ın Faz 3 çalışmalarının Kırgızistan'da da yürütüleceğini açıkladı.

Güncel

99 yıl önce Yunan bugün CHP

CHP, işgalci Yunan'ın 99 yıl önce yaptığını bugüne taşıdı. CHP'li Edremit Belediyesi'nin programında başörtüsü ve çarşafa el uzatıldı. İlçe protokolünün sessizce izlediği tiyatroyu bir vatandaşın Kuvayımilliye ruhuyla gösterdiği tepki bitirdi

Güncel

Türkiye'nin ortalama IQ'su da hesaplandı!

Dünyanın en yüksek IQ'ya sahip ülkeleri sıralandı. Türkiye'nin ortalamasının 90 olarak gösterildiği listede, zirveyi 108 IQ ile Hong Kong ve Singapur paylaştı. İki ülkenin de Asya'dan olması dikkat çekti.

Güncel

Bülent Arınç'tan Yılmaz Güney Tepkisi

Bülent Arınç, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın Yılmaz Güney'i anmasına tepki gösterdi. Arınç, "Devletin hakimine silah doğrultmuş, öldürmüş bir ismin Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 'saygıyla anılmasını' kınıyorum" dedi.

Güncel

Mardin Artuklu'da sokağa çıkma yasağı ilan edildi

Mardin'de PKK'ya yönelik operasyon başlatıldı. Mardin Valiliği, bölgedeki operasyonların sona erene kadar Mardin'in Artuklu İlçesi; Yardere Mahallesi ve Mezraları sınırlı olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan etti.

Güncel

Müteahhitlerden boykota başladı!

Aylardır çimento fiyatlarındaki artıştan şikayet eden ve fiyatların 'makul seviyelere düşmemesi halinde' iş bırakacaklarını söyleyen müteahhitler, bugün itibarıyla boykota başladı.

Güncel

Test sonucu pozitif çıkan öğrenci okula devam edemeyecek

Milli Eğitim Bakanlığı'nın yayımladığı yol haritasına göre öğrencinin pozitif vaka çıkması halinde okula devam edemeyeceği, aynı sınıfta 10 gün içinde 2. bir vaka çıkması halinde ise tüm sınıftaki öğrencilerin eve gönderileceği belirtildi.

Güncel

Türkiye ile diyaloğa hazırız

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan Türkiye ile ilişkilere değinerek, "Ermenistan-Türkiye ilişkilerinin normalleşmesi, Ermenistan-Türkiye demiryolu ve karayollarının yeniden açılması konusunda diyalog fırsatı görüyoruz.