Reklamı Geç
Ankara
DOLAR32.5038
EURO34.7826
ALTIN2499.5

ABB Adayı Turgut Altunok Proje Tanıtım Toplantısı Yaptı.

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ABB Adayı Turgut Altunok Proje Tanıtım Toplantısı Yaptı.
Abone ol
AK Parti'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Turgut Altınok, dün düzenlenen 'Proje Tanıtım Toplantısı'nda kapsamlı projelerini ve vaatlerini paylaştı. Altınok, toplantıda "Artık yavaşlama yok, şimdi hızlanma zamanı" ifadesiyle, Ankara'nın geleceğine dair hedeflerini açıkladı.

AK Parti'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok, dün gerçekleştirdiği 'Proje Tanıtım Toplantısı'nda kapsamlı projelerini açıkladı. Altınok, hedeflediği projeleri ve vaatleri Ankaralılarla paylaşarak, "Artık yavaşlama yok, şimdi hızlanma zamanı" ifadesiyle konuşmasına başladı. Ayrıca rakibi Mansur Yavaş'ın beş yıl önceki vaatlerini hatırlatarak, "Beş yılımız boş yıl oldu" dedi.

Altınok'un öne çıkan projeleri şu şekilde sıralandı:

 1. Metro Projeleri: Ankara'da ulaşımın hızlı ve etkili bir şekilde sağlanabilmesi için yeni metro hatları yapılacak. Bu projeler arasında Yıldırım Beyazıt Üniversitesi-Esenboğa-Kızılay hattı, Koru-Eryaman Devlet Mahallesi metro hattı, Ulubey-Önder-Solfasol metrosu ve diğer hatların uzatılması yer alıyor.

 2. Toplu Taşımada İyileştirmeler: Filoya 2 bin yeni elektrikli otobüs eklenerek çevre dostu ulaşım teşvik edilecek. Monoray ve havaray projeleri hayata geçirilecek. Otobüs ve metroda kullanılan kart dolum sorunlarına çözümler üretilecek.

 3. Yeni Kavşaklar ve Yol Genişletmeleri: Ankara'nın trafik sorununu çözmek için 75 yeni kavşak yapılacak. Trafikte sinyalizasyondan kaynaklanan sorunlar giderilecek.

 4. Kentsel Dönüşüm: Deprem yönetmeliğine aykırı yapılar tespit edilerek kentsel dönüşüm süreci hızlandırılacak.

 5. Sosyal Yardımlar: Emeklilere ve ihtiyaç sahiplerine sosyal destekler sağlanacak. Ayrıca ANKART isimli özel bir kart ile sosyal refah desteği alacak vatandaşlara çeşitli ekonomik destekler sunulacak.

 6. Köylerde Su İndirimi: Ankara'nın köylerinde suyun metreküpü 5 liradan 50 kuruşa indirilecek. Su abonelik ücretleri bin TL'ye düşürülecek. Ayrıca köylerin altyapı ve üst yapı çalışmaları tamamlanacak.

 7. Ekonomik Projeler: Ankara'ya fuar alanı kazandırılacak. 10 yeni organize sanayi bölgesi açılarak ekonomi ve istihdam desteklenecek.

 8. Tarım ve Hayvancılık: Başkent Üretme Çiftlikleri kurularak sürdürülebilir tarım desteklenecek. Ankara'nın termal kaynakları kullanılarak sera tarımcılığı teşvik edilecek.

 9. Kültür ve Sanat: Tarih yolunu hayata geçirme, uluslararası festivallerin düzenlenmesi, çeşitli müzelerin kurulması ve kültür-sanat alanlarında Ankara'nın öncü bir şehir haline gelmesi için projeler hayata geçirilecek.

 10. Sosyal Destekler: Engelli bireyler için engelsiz bir başkent oluşturulacak. Sokak hayvanları için besleme, tedavi, barınma, kısırlaştırma ve sahiplendirme hizmetleri sunularak sokakların güvenli ve sağlıklı bir ortama dönüştürülmesi sağlanacak.

Turgut Altınok'un açıkladığı projeler, Ankara'nın birçok alanda kalkınmasını ve gelişmesini sağlamaya yönelik kapsamlı bir planı içermektedir.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Liderler, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Doğum Günü Kutlamalarını İlettiÖnceki Haber

Liderler, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Doğum...

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) Toplantısı Gerçekleştirildi! Ömer Çelik: Muhalefet Halka Hesap VermeliSonraki Haber

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) Top...

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar