İstanbul
DOLAR13.8128
EURO15.684
ALTIN784.62

Ak Parti'den Seçim Açıklaması

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Ak Parti'den Seçim Açıklaması
Abone ol
AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, Kanal7 Ankara Temsilcisi Mehmet Acet'in sunduğu Başkent Kulisi programında soruları yanıtladı.

AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, Kanal7 Ankara Temsilcisi Mehmet Acet'in sunduğu Başkent Kulisi programında soruları yanıtladı. Kandemir'in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle: 

SEÇİM ÇALIŞMALARI NASIL GİDİYOR?

AK Parti teşkilatlarında seçim çalışmaları seçim günü gözüktüğünde başlamaz. Son seçimlerin hemen akabinde değerlendirme yaparız. Milletvekili, belediye başkanı, teşkilatlarımız kendi bölgelerindeki gözlemlerini aktarırlar. Sonra sandıkları masaya yatırırız. Bunun üzerinden kampanya başlar. Yani biz seçime dönük propaganda yerine, süreç içerisinde vatandaşımızla hemhal olan yoğun bir çalışma süreci yaşarız. AK Parti'de siyaset yapanlar sadece seçim döneminde değil her zaman gayret içinde olurlar. Milletimizin önceliklerini siyasetimizin baş aktörü olarak görüyoruz. AK Parti, Türkiye'de ve dünyada siyaseti başka bir yere taşıdı.

"YERİNE OTURMAYAN ŞEY MUHALEFET"

Türkiye'de yerine oturmayan şey muhalefet. Yoksa milletimiz Suriye'de, Libya'da ne yaptığımızı, Türkiye'nin Mavi Vatan'da mücadelesinde nerede durduğunu, Afrika'ya niçin gittiğini... Cumhurbaşkanımız, 'muhalefet bizim ufkumuzun ulaştığı yeri anlayamaz' diyerek bir kere daha söyledi. Milletimizin siyasetin nereye geldiğini çok çok iyi görüyor. 

"TÜRKİYE BÜTÜN BUNLARI FIRSATA ÇEVİRDİ"

(Pandemi süreci, enflasyonun yükselmesi gibi durumlar halkın moralini bozdu mu?) AK Parti her sokakta, her mahallede diri teşkilatı olan bir hareket. Sahadan raporları aldık. Bir yandan anketlerimiz, Genel Merkez'den sahaya gönderdiğimiz arkadaşlarımız... Muhalefet bunu çarpıttı. Tüm bunlardan bir tablo çıkar bizim önümüze. Bizim gördüğümüz şey şu: Kuşkusuz dünya son yüzyılda yaşamadığı bir kriz yaşadı. Kovid salgınıyla beraber dünyada birtakım dengeler değişti. Son dönemde enerji fiyatlarında yüzde 250'lere varan artışlar oldu. İngiltere'de akaryakıtta tedarik problemleri yaşandı. Sağlık sektöründe olağanüstü problemlerle yüzleştiler. Bu birtakım dengeleri bozdu. Türkiye gibi ülkelerin bundan etkilenmemesi mümkün değil. Türkiye bütün bunları fırsata çevirdi. Cumhuriyet tarihinin en yüksek ihracat rakamlarına ulaştık.

Büyüme hanelere nasıl yansıyacak? Gençlerimiz iş bulacak. Türkiye zenginleşmiş olacak. Gıda fiyatlarında da dünyada çok ciddi enflasyon oluştu.

"YAKIN ZAMANDA HER HANE ZENGİNLEŞECEK"

Milletimiz müsterih olsun. Gübre fiyatları çok arttı. Çiftçilerimiz bu dönemde açıkladığımız ürünlerin tamamında o kadar memnun oldular ki. Her vatandaşımızın hanesinin bollaşacağını yakında hep birlikte görmüş olacağız.

SABİT ÜCRETLİLER İÇİN HAREKETE GEÇİLECEK

(Döviz arttı. Sabit ücret kazanan kişiler fakirleşti. Sabit ücretlinin durumunun iyileşmesi için adım atılacak mı?) Tabii ki. Cumhurbaşkanımız her daim tabiri caizse dizini kırıp hep vatandaşın sofrasına oturmuş bir Genel Başkan. Orada dar gelirlinin, sabit gelirlinin yaşamında biz bir daralmaya asla müsaade etmeyiz. Bu dönemde gelirdeki artış öncekilere göre daha çok artacak. 

CHP'NİN "TEBDİL-İ KIYAFET" POLEMİĞİ

AK Parti tarihinin en yüksek üye kaydını gerçekleştirdik son bir sene içinde. Sahada gördüğümüz şey şu: Millet, 'Tayyip Erdoğan liderliğinde AK Parti çok büyük işler başardı. Umudumuz sizde' diyor. 

Tebdil-i kıyafetten kastım şuydu: Genel Merkez'imizden görevlendirdiğimiz arkadaşlarımız, oradaki fotoğrafı çekerler. Bizim partimize, partimizin yetkilileriyle ilgili algı nedir gibi. O arkadaşlarımız o ilde tanınan kişiler değildir. Örnek veriyorum; Adıyaman'da belediye başkanlığı yapmış arkadaşımızı Rize'de görevlendiririz. AK Partili olarak yapar bunu da. AK Parti sokağın sesidir. Onların ifade ettiği gibi bir çarpıtma yok.

10 BÜYÜKELÇİNİN OSMAN KAVALA ÇAĞRISI

(Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "istenmeyen adam ilan edilsinler" talimatı krize neden olmaz mı?) Bu bir kriz değil. Krizse de biz oluşturmadık. Kendi yolunu kendisi çizen ülkede bir kısım büyükelçiler bir araya gelmek suretiyle size karşı bildiri yayınlıyorlar. Bu ülkelerle bizim ilişkilerimizde biz bu meseleleri konuşmuş muyuz? Evet konuşmuşuz. Onlara gelince yargı bağımsız, bize gelince bağımlı. Kusura bakmasınlar, Türkiye'yi anlamamışlar. 

Muhalefet lideri 11. büyükelçi gibi davranır, yine aynı yerden konuşur. Bunların temsilcileri (CHP'li Ünal Çeviköz) geçenlerde de Mavi Vatan'la ilgili aynı şeyi söylemişti. Geçer onların yanına yine oradan konuşuruz. Bunlara alışkınız. 

ERDOĞAN İLE BIDEN GÖRÜŞMESİ

Son görüşme çok pozitif bir havada gerçekleşmişti. Cumhurbaşkanımızın dış politikada açtığı yeni bir sayfa var.

"KILIÇDAROĞLU İYİ Kİ BU SÖZLERİ ŞİMDİ SÖYLEDİ"

Çok korkunç bir açıklama bu. Bu bizi şaşırtıyor mu? Hayır. Bu, esasında CHP'nin tam da kodu. CHP, vesayetçi bir siyasi hareket. Bu açıklamalar tesadüf değil, bilinçli eylemler. Kılıçdaroğlu iyi ki bunları şimdi söylüyor da, gerçek yüzleri ortaya çıkıyor. Henüz daha iktidar olmamış bir CHP'den bahsediyoruz. 28 Şubat'ta yaşadık biz bunları. 

BÜLENT ARINÇ'IN CHP AÇIKLAMASI 

Kendisinin bir veriyle mi konuştuğunu, gözlemle mi konuştuğunu bilmiyorum. Tam tersi olduğunu düşünüyorum. CHP oy kaybediyor. Kılıçdaroğlu'nda oy kaybetme endişesi var. 

"AK PARTİ SEÇİMİ KAZANAMAYACAK" TEZLERİ

(AK Parti'nin seçimi kazanamayacağı yönünde tezler var) Bu tez yeni değil. 2018'de tam da bunu söylüyorlardı. Dönüp dönüp bunu söylerler. Şu anda saha gözlemlerimizle söylüyorum: Milletin umudu Cumhurbaşkanımızda. Milletimiz teveccüh gösterecek. Cumhurbaşkanımız, AK Parti tarihinin en yüksek oyunu alacak. Hep beraber göreceğiz.

Kaynak:Haber 7

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
CHP'li belediyelerin heykel koleksiyonu büyüyor: Muratpaşa'ya Tolstoy büstüÖnceki Haber

CHP'li belediyelerin heykel koleksiyonu...

Sudan'da Askeri DarbeSonraki Haber

Sudan'da Askeri Darbe

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar