Reklamı Geç
Ankara
DOLAR32.2511
EURO35.0023
ALTIN2418.4

CHP'den Tüm Belediyelere "Eğitim" Çağrısı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
CHP'den Tüm Belediyelere "Eğitim" Çağrısı
Abone ol
CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun tarafından partili belediye başkanlarına gönderilen yazıda, dar gelirli öğrencilerin eğitim/kırtasiye giderlerine destek olunması istendi. Kırtasiye masraflarının geçen yıla göre 2-3 kat arttığını, siyasi iktidarın ise bu soruna karşı önlem almadığı belirten Torun, “Belediyelerimiz bu yıl da desteklerini artırarak öğrencilerimizin yanında duracak” dedi.

Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun’un imzasıyla tüm belediye başkanlarına yazı gönderildi. Yazıda, şöyle denildi:

FİYATLAR KATLANDI, İKTİDAR ÖNLEM ALMADI

“Bilindiği üzere; yeni eğitim-öğretim yılı 12 Eylül 2022 Pazartesi başlayacaktır. Ancak okul hazırlıklarına devam eden öğrenci ve velilerimiz, eğitim/kırtasiye giderlerinde yaşanan fiyat artışları nedeniyle ağır bir maddi yük altında kalmıştır. Özellikle dar gelirli ailelerimiz, geçen yıla göre 2-3 kat artan fiyatlar karşısında büyük mağduriyet yaşamaktadır. Siyasi iktidar ise bu tablo karşısında bir önlem almayarak, vatandaşlarımızı sorunlarıyla baş başa bırakmıştır.

BELEDİYELERE “DESTEK” TALİMATI

Bu kapsamda; Sayın Genel Başkanımızın çağrısıyla, tüm belediyelerimizin, kendi bölgelerindeki ihtiyaç sahibi aileleri tespit ederek, okul çağındaki evlatlarımızın eğitim/kırtasiye masraflarına imkânlar ölçüsünde destek olması faydalı olacaktır. Geçen eğitim-öğretim yılında öğrencilerimize her alanda önemli destekler sağlayan belediyelerimizin, bu yıl da desteklerini artırarak öğrencilerimizin yanında duracağına inanıyoruz.”

GEÇEN YIL 700 BİN ÖĞRENCİYE DESTEK VERİLDİ

Torun, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Belediyelerimiz geçen yıl Kara Kış Fonu kapsamında yaklaşık 700 bin öğrenciye toplamda 280 milyon lirayı bulan eğitim/kırtasiye yardımında bulundu. Belediyelerimiz bu yıl da kırtasiye başta olmak üzere farklı eğitim giderleri için yardımlarını artırarak öğrencilerimize destek olmaya devam edecek” dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
İletişim Başkanı Altun: Dünyanın gittiği istikamet, Türkiye ve AB’yi birbirine yaklaştırıyorÖnceki Haber

İletişim Başkanı Altun: Dünyanın gittiği...

TFF'nin Riva'daki binasına silahlı saldırıSonraki Haber

TFF'nin Riva'daki binasına silahlı saldı...

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar