İstanbul
DOLAR16.7035
EURO17.5711
ALTIN975.22

Bakan Soylu'dan Kılıçdaroğlu'na sert tepki: Tarihimizin en kirli pazarlığı...

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Bakan Soylu'dan Kılıçdaroğlu'na sert tepki: Tarihimizin en kirli pazarlığı...
Abone ol
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun terörle mücadele çıkışına çok sert tepki gösterdi. Tarihimzin en kirli pazarlığı diyen Soylu, ''Allah bunlara fırsat vermesin'' ifadelerini kullandı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Yeni Dönemde AB ve Türkiye toplantısında, "Terörle Mücadele Yasası, uluslararası hukuk normlarına göre yeniden şekillendirilmelidir." açıklamasında bulunmuştu. Kılıçdaroğlu'nun sözlerine Bakan Soylu çok sert tepki gösterdi.

BAKAN SOYLU'DAN KILIÇDAROĞLU'NA: ALLAH BUNLARA FIRSAT VERMESİN

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP liderinin sözlerine, yaptığı yazılı açıklamayla tepki gösterdi.

CHP liderine 'tarihimizin en kirli pazarlığını yapıyor' diyerek tepki gösteren Soylu, "Kılıçdaroğlu ve avanesine Allah fırsat vermesin. Teröre karşı "eli kolu bağlı bir devlet" istiyorlar." dedi.Bakan Soylu açıklamasında şu ifadeleri kullandı;

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Maltepe’de düzenlenen “Yeni Dönemde AB ve Türkiye” Toplantısında: “Terörle Mücadele Yasası, uluslararası hukuk normlarına göre yeniden şekillendirilmelidir.” açıklamasında bulunmuştur.

1. 3713 sayılı mevcut Terörle Mücadele Yasası uluslararası hukuk normlarına uygundur. Bunun aksini söylemek, mevcut yasayı yok saymak veya bugüne kadar bu yasa çerçevesinde yapılan işlemleri hükümsüz saymak anlamına gelmektedir. Bu tavır ve anlayış, tam da terör odakları ile onların sahiplerinin isteyip de bulamadığı bir durumdur.

MUHATAPLARIMIZA AÇIK BİR ŞEKİLDE İLETİLDİ

2. AB Vize Serbestisi görüşmeleri kapsamında AB tarafı, Ülkemizden Terörle Mücadele Yasasında bir kaç maddede düzenleme talep etmiş, ancak Türkiye’nin karşı karşıya bulunduğu terör tehdidi ve sınır bölgelerimizdeki istikrarsız çatışma ortamları dikkate alınarak, bu konuda mevcut uygulamanın devamındaki tutumumuz muhataplarımıza açık bir şekilde iletilmiştir.TALİHSİZ AÇIKLAMANIN TERÖRLE MÜCADELEYE HİÇBİR KATKISI YOKTUR

3. Ülkemizin milli menfaatleri düşünülmeden, mevcut terör risklerimiz ve sınır coğrafyalarda yaşanan istikrarsız ortam dikkate alınmadan, hiçbir stratejik değerlendirme yapılmadan, sadece mavi boncuk dağıtmak ve beklenti içerisinde olduğu odaklardan destek alabilmek adına yapılmış bu talihsiz açıklamanın, bedeller ödenerek başarı ile yürütülen Türkiye’nin terörle mücadelesine hiçbir katkısı yoktur.

4. Ayrıca bu açıklamanın terör odaklarını nasıl sevindirdiğini Milletimiz görmekte, yüksek feraseti ile değerlendirmek üzere çok iyi takip etmektedir.

Kılıçdaroğlu bugünkü açıklamasıyla;

İngiltere, Almanya, Fransa gibi birçok ülkede toplumsal olaylardan sosyal medyaya, terör olaylarından mali suçlara kadar yeni alınan ve sıkılaştırılan yasal tedbirlerden bihaber olduğunu bir kez daha göstermiştir.

KAHRAMANLARIMIZA İFTİRADIR

Sadece koltuk için Türkiye’yi, terörle mücadelemizi; huzur ve güvenlik ortamını hiç düşünmeden büyükelçiler üzerinden açık çek vererek pazarlık malzemesi yapmıştır.

Terörle mücadelemizi hukuksuz ithamına alet etmesi, Şehitlerimize ve Milletimize haksızlıktır, kahraman güvenlik güçlerimize iftiradır.

Terörle mücadele yasasını değiştirmeyi teklif edenler;

1- Terör koridorunu PKK/PYD’ye teslim etmek,

2- Başta PKK olmak üzere terör örgütlerine yurt içerisinde dokunulmazlık vermek, meşruiyet sağlamak,

3- Siyaset, sivil toplum, belediye dahil birçok alanda terör hakimiyeti kurmak,

4-Teröre karşı "eli kolu bağlı bir devlet" istemektedirler.

Allah bunlara fırsat vermesin...

Kaynak:Haber 7


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun, Finlandiya gazetesine konuştuÖnceki Haber

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun,...

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Uluslararası plandaki mevcut gelişmeler Güney Gaz Koridoru’nun önemini arttırıyorSonraki Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Uluslararası plan...

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar