Bakan Bozdağ'dan Almanya'nın kararına cevap:Biz de iptal ettik!
Siyaset

Bakan Bozdağ'dan Almanya'nın kararına cevap:Biz de iptal ettik!

İnternet Medya -
Almanya'nın skandal kararıyla ilgili Adalet Bakanı Bekir Bozdağ basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Bozdağ Almanya Adalet Bakanı'yla yapacağı görüşmeyi iptal ettiğini duyurdu.

Almanya'nın Gaggenau kentindeki toplantısının iptal edilmesi üzerine, basın mensuplarına açıklama yapan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, bunun ifade özgürlüğüyle, demokrasiyle izah edilemeyeceğini söyledi.

Almanya Adalet Bakanı'yla bu akşam saat 20:00'de yapacağı görüşmeyi iptal ettiğini ve Türkiye'ye döneceğini belirten Bozdağ, şu ifadeleri kullandı:

"Buluşmanın iptali, ifade özgürlüğüyle izah edilemez. Daha önce Sayın Cumhurbaşkanı'nı da engellediler.

Ancak terörist başı Karayılan'ın konuşmasına izin verdiler.

Kendilerine göre hukuk, demokrasi, insan hakları anlayışı var. Bu, demokrasiyi içselleştiremediklerinin bir göstergesidir.

Sayın Zeybekçi'nin programının da iptal edildiğini duydum. Bu türlü antidemokratik yaklaşımları kabul etmemiz mümkün değildir.

GÖRÜŞMEYİ İPTAL ETTİM

Almanya Adalet Bakanı ile yapacağım görüşmeyi iptal ettim. Türkiye'ye dönüyorum."

ÖNCESİNDE NELER YAŞANDI?

Adalet Bakanı Bozdağ'ın Almanya'nın Gaggenau kentinde yapması planlanan konuşması için verilen izin iptal edilmişti.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın Almanya'nın Gaggenau kentinde yapması planlanan konuşması için verilen izin geri çekilirken, Ekonomi Bakanı Zeybekçi'nin etkinliğine de Porz Belediyesi tarafından salon verilmediği gelen bilgiler arasında.

ALMANYA'NIN BAHANESİ

Gaggeneu yetkilileri gerçekleştirilecek etkinlik için Gaggeneu'nun mevcut imkanlarının yetersiz olduğunu, mevcut imkanlarla bu organizasyonun gerçekleştirilemeyeceğini bahane etmişti. İstenilirse başka bir yerde düzenlenmek üzere yeni bir etkinlik başvurusunun yapılabileceğini belirtilmişti.

Bu içeriğe yorum yazabilirsiniz

Henüz hiç kimse yorum yazmadı.