Bakan Selçuk'tan Milyonlarca Öğrenciyi İlgilendiren Açıklama!
Güncel

Bakan Selçuk'tan Milyonlarca Öğrenciyi İlgilendiren Açıklama!

İnternet Medya -
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, çok konuşulan matematik dersi zorunlu olmayacak konusuyla ilgili açıklama yaptı. Selçuk, "Ortaöğretimde matematiğin seçmeli olduğu konusunda doğru olmayan içerikler dolaşıyor. Hiçbir öğrencinin matematik dersi almadan bir

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ortaöğretimde matematiğin seçmeli olduğu konusunda doğru olmayan içeriklerin dolaştığını belirtti. Selçuk, yaptığı açıklamada, 'Hiçbir öğrencinin matematik dersi almadan bir üst sınıfa geçmesi mümkün değildir. Bu kadar net' ifadelerini kullandı.

MEB'DEN DE AÇIKLAMA GELDİ!

MEB'ten yapılan açıklamada, 'Matematik 9,10, 11. sınıflar için ortak ders, her öğrenci almak zorunda. 12. sınıfta ise Matematik, disiplinler üstü kariyer dersi olarak yapılandırılmış ve Matematik ağırlıklı dersler grubu başlığı açılmıştır. Aynı zamanda öğrencimiz hangi alandan ders seçerse seçsin matematik bilgisini kullanmak durumunda kalacaktır.Sosyal bilimler ve fen bilimleri alanından da matemetikle ilgili entegre bir çok alan bulunmaktadır.12. sınıfta öğrencilerimize matematik, fen ve sosyal bilimlerde kendi alanlarında derinleşme imkânı sunuyor ve onları hayata hazırlıyoruz ' d enildi.

Bu içeriğe yorum yazabilirsiniz

Henüz hiç kimse yorum yazmadı.