Siyaset
10 Şubat 2021 Çarşamba

Cemal Enginyurt, Erdoğan'ı, Erdoğan'a şikayet etti

MHP'den ihraç edildikten sonra Demokrat Parti'ye geçen Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, AK Parti Genel Başkanı Erdoğan'ı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a şikayet etti.
Cemal Enginyurt, Erdoğan'ı, Erdoğan'a şikayet etti
Fındık fiyatları üzerinden hükümeti eleştiren Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt MHP'den ihraç edildikten kısa bir süre sonra Demokrat Parti'ye geçti.
Siyaset hayatına burada devam eden Enginyurt, bugün çektiği bir video ile ilginç bir şikayette bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslenen Enginyurt, 'Ak Parti Genel Başkanı Erdoğan her gün 5-6 kongre yaparak, binlerce insanın kongre salonlarında maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymaksızın sağlıklarını riske atıyor. Lütfen onu uyarınız' ifadelerine yer verdi.

Enginyurt'un paylaşımında yaptığı açıklama şu şekilde:
'Sayın Cumhurbaşkanım Recep Tayyip Erdoğan, siz 'mesafe, maske ve hijyene uyun' diyorsunuz, biz de ülkenin cumhurbaşkanı olmanız dolayısıyla size saygımızın gereği ve aynı zamanda sağlığımız için maske mesafe ve hijyen tedbirlerine uyuyoruz.

'BİNLERCE İNSANIN SAĞLIKLARINI RİSKE ATIYOR'
'Lakin Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan bu kurala uymuyor. Her gün 5-6 kongre yaparak, binlerce insanın kongre salonlarında maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymaksızın sağlıklarını riske atıyor.

'LÜTFEN UYARINIZ'
'Sayın Cumhurbaşkanım Recep Tayyip Erdoğan, size Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı şikayet ediyorum lütfen uyarınız, maske, mesafe ve hijyene uymasını öneriniz'

Siyaset

Erdoğan'dan yeni MKYK üyelerine talimat

Recep Tayyip Erdoğan, yeni MKYK üyelerine önemli talimatlarda bulundu. Erdoğan "MKYK üye sayımızı artırdık. Herkes kendi bölgesinde daha çok çalışsın. Vatandaş, 'AK Parti burada yok' demesin" dedi.

Siyaset

Tuğrul Türkeş'ten HDP açıklaması

Son dönemde MHP'li isimlerle girdiği polemiklerle gündeme gelen AK Parti Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş, HDP'ye açılan kapatma davasına ilişkin "Siyasi parti kapatmak, özünde doğru bir davranış değil" dedi.

Siyaset

Albayrak geri mi dönüyor?

Son haftalarda eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'a yeni görev verileceği iddiaları gündemdeki yerini korurken, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Albayrak'ı muhalefete karşı koruması bu iddiaları güçlendirdi.