Chp Kendi Yayınladığı Vaade 'Sahte' Dedi, İmamoğlu Tarafı İse..
Siyaset

Chp Kendi Yayınladığı Vaade 'Sahte' Dedi, İmamoğlu Tarafı İse..

İnternet Medya -
CHP kendi yayınladığı vaade 'sahte' dedi, İmamoğlu tarafı ise

'nin 31 Mart yerel seçimleri öncesinde vaatleri için hazırladığı reklam filmleri İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı ile genel merkezi karşı karşıya getirdi. İmamoğlu'nun öğrenci servislerine yüzde 13'lük zam yapmasıyla birlikte akıllara 'nin öğrenciler için verdiği vaatlerin videosu geldi.

İMAMOĞLU TARAFI: BİZİM ÖYLE BİR VAADİMİZ YOK

Akşam Gazetesi, İmamoğlu'nun Danışmanı Murat Ongun'a, 'İstanbul'da öğrenci servislerine yüzde 13 zam yapıldı. Seçim vaatleri arasında ilkokul öğrencilerine ücretsiz servis olacaktı' sorusunu sordu. Ongun da, 'Ekrem Bey'in kendi ağzından böyle bir vaadi yok. Bizim seçim vaatlerimiz internet sitemizde duruyor. O videoyu kampanya yöneticisi Ateş İlyas Başsoy'a soracaksınız' diyerek topu genel merkeze attı.

CHP YÖNETİMİ: SAHTE OLABİLİR

CHP'nin yerel seçim kampanya sorumlusu Ateş İlyas Başsoy, 'nin resmi Youtube kanalından yayımlanan videoyla ilgili Akşam Gazetesine şu açıklamayı yaptı: '31 Mart seçimleri öncesinde hazırlanan videoları ben yaptırdım. Önceki gün Murat Ongun beni 'Ücretsiz servis' başlığıyla yayımlanan videoyla ilgili aradı. Bu videodan haberim yok. Biz hazırlasaydık bilirdim. Bizim dışımızda biri hazırlamış. Youtube kanalına nasıl koyulduğunu ise bilmiyorum. Yalnız video 'Fake (sahte)' olabilir. Bu videoyu 'den kimin hazırladığını da kimse bilmiyor' diye konuştu.

CHP'DEN İKİNCİ AÇIKLAMA: BÖYLE BİR VAADİMİZ YOK

CHP'nin Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı , Akşam Gazetesinin konuya ilişkin sorusuna danışmanı aracılığıyla yanıt verdi. Torun, İmamoğlu'nun Sözcüsü Murat Ongun'un, 'Ücretsiz servis Ekrem Bey'in vaadi değil' açıklamasının hatırlatılması üzerine, 'CHP'nin ne yerel seçim vaatlerinde ne de seçim bildirgesinde böyle bir vaadin bulunmadığını' aktardı. Olmayan vaadin 'nin resmi internet sitesinde nasıl yer aldığına ise açıklık getirmedi.

11 VAAT VİDEOSU VAR

Seçimden 12 gün önce 19 Mart tarihinde 'nin resmi Youtube kanalından ilk olarak Kılıçdaroğlu'nun 50 saniyelik 'Martın sonu bahar' tanıtım videosu konuldu. Bu videonun altına da 13'er saniyelik 11 video yayımlandı. Ateş İlyas Başsoy tarafından hazırlatılan videoların başlıkları 'Her mahalleye ücretsiz kreş', 'Her çocuğun kapısına süt', 'Bebeklere 6 ay ücretsiz tedavi' başlıklarıyla hazırlanan 11 vaat videolarından biri de 'İlkokul öğrencilerine ücretsiz servis' vaadiydi. Aynı anda 'nin Youtube kanalına yüklenen bu videolar ortalama 200 ila 300 bin kişi tarafından görüntülendi.

KAYNAK: AKŞAM GAZETESİ

Bu içeriğe yorum yazabilirsiniz

Henüz hiç kimse yorum yazmadı.