Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na: Anladın mı?
Siyaset

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na: Anladın mı?

İnternet Medya -
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'da TÜGEF'in programında konuşma yaptı. Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun 'başbakan' gafına cevap vererek, 'ya insan şu 18 maddeyi bir okur' dedi.

TÜGEF'in programında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun "yeni sistemde başbakan farklı partiden, cumhurbaşkanı farklı partiden olursa asıl kriz o zaman çıkar. Bunu neden millete söylemiyorlar" şeklindeki gafına cevap verdi. Erdoğan "insan o 18 maddeyi bir okur gelir" dedi.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuyla ilgili sözleri:

"İNSAN 18 MADDEYİ BİR OKUR GELİR"

Dersini hiç çalışmamış. Hayatı bunun hep böyle geçmiş. "Hayır"ın gerekçesini anlatırken ne diyor ana muhalefetin başındaki zat, 'Cumhurbaşkanı başka bir partinin, başbakan başka bir partinin genel başkanı olunca, asıl kavga orada çıkacak.' diyor. Ya burada artık başbakan olmayacak ki... Başbakan değil, sadece cumhurbaşkanı olacak. Başkası yok. Burada başbakan yok. O iş kapanıyor artık. Ya bunu dahi öğrenememiş. Bu zata 5 tane koyun verin, 5 tane keçi verin kaybeder gelir.

ANLADIN MI SAYIN KILIÇDAROĞLU?

Kendi yalanlarına esir olanların hezeyanları gelir kendi ayaklarına dolanır. İnsan şu 18 maddeyi okumaz mı?

Biz cumhurbaşkanlığı ile başbakanlığı birleştiriyoruz. Anladın mı Sayın Kılıçdaroğlu?

Artık sen bu sıkıntıları yaşamayasın diye biz bunları birleştiriyoruz.

Ne diyor? Cumhurbaşkanı seçim kararı alırsa ne olacak?

Söyleyeyim onu sana. Cumhurbaşkanı seçim kararı alırsa parlamentoyla beraber aynı gün seçime gidecekler. Kendisi bir kenarda kalamaz. İkisi birden seçime gider.

Bu içeriğe yorum yazabilirsiniz

Henüz hiç kimse yorum yazmadı.